o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Burze nad Polską. Zalane domy, ulice i brak prądu. Setki interwencji strażaków

41
Podziel się

Ponad 150 razy musieli interweniować w niedzielną noc strażacy w całym kraju.

Burze nad Polską. Zalane domy, ulice i brak prądu. Setki interwencji strażaków
(East News, Piotr Kamionka)
bEhglEet

Najwięcej interwencji dotyczyło powiatów gorlickiego, myślenickiego, chrzanowskiego, krakowskiego, bocheńskiego. Gwałtowne burze, które przeszły nad Polską nie wyrządziły poważniejszych szkód, ale strażacy i tak mieli ręce pełne roboty.

Tylko w Małopolsce bez prądu było ok. 1,5 tys. gospodarstw. To tam i na Dolnym Śląsku ulewy były najbardziej obfite. Interwencje strażaków najczęściej dotyczyły wypompowywania wody z piwnic, usuwania przewróconych drzew i tych, które zniszczyły linie elektryczne.

Pogoda w poniedziałek nie będzie łaskawa. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi gwałtownymi burzami, tym razem także nad wschodnią częścią Polski. Miejscami ma spaść grad. Termometry mają pokazać tam maksymalnie 25 st. C. Na zachodzie kraju ma być cieplej - nawet do 28 stopni. Chłodniej będzie nad morzem, gdzie temperatura wyniesie od 20 do 22 st. C. Także w południowej części kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura również nie przekroczy 23 st. C.

bEhglEev
Zobacz także: Zobacz także: Przełomowe badanie NASA ujawniło sekret pierwszej linii obrony Ziemi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEhglEeW
KOMENTARZE
(41)
stefan
3 lata temu
wiecej kostki , wiecej betonu , mniej drzew i trawy ....
wlad
3 lata temu
widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami
mar
3 lata temu
Więcej betonowych podjazdów, więcej zabudowy w mieście. Przecież żadna burzówka nie pomieści takich ilości wody z dachów. Każda posesja powinna być wyposażona w zbiornik na deszczówkę burzową o pojemności odpowiedniej do pow zabudowy łącznie z podjazdami i parkingami aby zmagazynować ją a potem powoli oddać do burzówki. Weźcie taka galerie o pow dachu 10000 tys m2 przy opadzie 30 mm/h daje 300 m3 na godzinę, wystarczy dodać pozostałe dachy i chodniki wraz z drogami w mieście i przepis na podtopienie gotowy. Burzówka powinna odprowadzać tylko wodę z dróg, potem ludzie się dziwią, że są jeziora na drogach.
bEhglEeX
kiki
3 lata temu
CZĘSTO POWODZIE W MIASTACH WYNIKAJĄ Z MAŁEJ ŚREDNICY RUR DO KANALIZACJI,NIE NADĄŻAJĄ ODBIERAĆ WODY I TO JEST NAGMINNE I WYNIKA Z OSZCZĘDNOŚCI,SZKODA,ŻE SAMORZĄDOWCY SĄ AŻ TAK KRÓTKOWZROCZNI,A MOŻE ROBIĄ TO DLA KASY?
Jacek
3 lata temu
Jeszcze więcej betonu! Wyrwijmy każde źdźbło trawy, i w to miejsce beton, w ostateczności możemy wszystko zaasfaltować. Przy domach i budynkach też! Wolimy się dusić w upale, wolimy, żeby nas zalewało, lubimy jak nie mamy czym oddychać i jak byle deszcz zalewa pół Polski.
zy
3 lata temu
Może mnie ktoś oświeci, jak to jest, że od wielu tygodni panuje susza,ziemia jak pieprz, nie spadła ani jedna kropla deszczu, a tu nagle po jednej ulewie wystepują podtopienia, zalane domy, samochody i ulice. Dom wariatów.
Serb
3 lata temu
Gdzie są te Wojska Obrony Terytorialnej? Zostały utworzone do wykonywania zadań związanych między innymi z udzielaniem wsparcia dla lokalnej ludności w czasie klęsk żywiołowych. Szkoliło się WOT do układania worków z piaskiem podczas powodzi, a do wszelkich akcji ciągle wykorzystywani są tylko strażacy. Widać teraz że WOT utworzono tylko po to aby zapewnić etaty w armii dla koleżków.
ri
3 lata temu
Jak kasa dla PiS idzie i na fanaberie to cóż się dziwić.......
rolnik
3 lata temu
Kiedyś były głębokie rowy melioracyjne przy drogach i jezdni tak nie zalewało, woda wsiąkała w grunt. Potem w podmiejskich dzielnicach budowano kanalizacje deszczówkową przy każdej ulicy, bo wg największych uczonych woda nie ma wsiąkać w grunt lecz zewsząd ma spływać do rzeki więc rowy zasypano. Zastąpili rowy małej średnicy rurami kanalizacji deszczówkowej które podczas większych opadów co raz zatykają się i są niewydolne !
ciekawy
3 lata temu
no i co dalej?????????????????
Adm
3 lata temu
Tak jest gdie ten deszcz mokobans suchy plony schno.
BrombaFoon
3 lata temu
Było nie słuchać księży katolickich i nie głosować na pis to by wam bozia nie zrobiła mini potopu.
as
3 lata temu
Najsmieszniejsza rzecza jest pewien odcinek drogi S-1 gdzie po wiekszym deszczu tworzy sie STAW ,od ktorego w odleglosci 10m przeplywa ciek wodny nad ktorym jest most. wystarczyloby polozyc kawalek rury, badz zrobic odplyw do pobliskiego rowu byloby po klopocie.row ma odplyw do rzeczonego cieku.
bEhglEeP
M59
3 lata temu
Hej aż trudno uwierzyć na zachodzie lekko pokropilo. Miłego dnia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić