Filip Skowronek| 

Burze z gradem i afrykańskie upały. Czeka nas szalona pogoda

31
Podziel się:

Burze, grad i upały - tak wyglądają ostrzeżenia pogodowe na najbliższe dwa dni. Opadów i wyładowań atmosferycznych można spodziewać się w Polsce północno-zachodniej, z kolei wysokich temperatur - w południowo-wschodniej.

Burze z gradem i afrykańskie upały. Czeka nas szalona pogoda
(Twitter, Pixabay)

Najbliższe dni mogą być wyjątkowo upalne, ale pogoda będzie kapryśna. Czeka nas napływ gorących mas powietrza, a termometry wskażą nawet 33 st. Celsjusza. Szczególnie na upały powinni uważać mieszkańcy Polski południowo-wschodniej. IMGW wydało ostrzeżenia związane z wysokimi temperaturami dla województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzystkiego, podkarpackiego i lubelskiego. Upały mogą zagrażać życiu, szczególnie osób starszych.

Zupełnie innych warunków pogodowych mogą spodziewać się mieszkańcy Polski północno-zachodniej. W czwartek burz z gradem, a także porywistego wiatru osiągającego 70 km/h mogą spodziewać się mieszkańcy Pomorza, Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Z kolei w piątek przewiduje się załamanie pogody dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Burz z gradem mogą oczekiwać także mieszkańcy Górnego Śląska i Małopolski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić