o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenie I stopnia dla 9 województw

18
Podziel się

Synoptycy są zgodni - w sobotę nad Polską przejdzie silny front burzowy, który przyniesie ze sobą obfite opady deszczu, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla dziewięciu województw.

Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenie I stopnia dla 9 województw
(PAP, Andrzej Grygiel)
bErUjIVx

Mapa opublikowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pokazuje, że burze dotkną przede wszystkim województwa na południu Polski oraz w środkowym pasie kraju. Zagrzmi i popada na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce. Deszczowa aura nie ominie także województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Opadów deszczu i gradu mogą spodziewać się także mieszkańcy północnej części kraju. Takie warunki atmosferyczne wystąpią też w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim.

bErUjIVz

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina też, jak zachowywać się w trakcie burzy. Przede wszystkim nie wolno ukrywać się przed deszczem pod drzewami ani parkować samochodów w ich pobliżu, należy zebrać z balkonu i podwórka wszystkie lekkie rzeczy, oraz odłączyć sprzęty elektroniczne od prądu.

Zobacz także: Z tej okazji przygotowaliśmy dla was film, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze fakty, jak bezpiecznie przetrwać burzę.
bErUjIWa
KOMENTARZE
(18)
deszcz
4 lata temu
można usiąść na plecaku ale czy to pomoże pewnie nie ale plecaka nie ukradną
Ewka
4 lata temu
Jak przetrwać burzę? Iść do piwnicy, albo do lasu. Wcześniej się ubezpieczyć. Tylko spokój może nas uratować :)
ola
4 lata temu
nie smiejcie sie. Bo nie jest do smiechu ludziom, ktorzy potracili dachy nad glowa i uprawy. po prostu na pn nie ma takich churaganow ani trab powietrznych
bErUjIWb
piorun
4 lata temu
Jak już wy redaktorki z (o2) coś napiszecie o technice, to ręce i wszystkie inne członki opadają. A mówiłem, zeby nie kończyć edukacji na gimnazjum. Wy nie macie zielonego pojęcia o nauce i to żadnej. W polityce też dno. Dajcie sobie już spokój z tym pisaniem.
AntyUnia
4 lata temu
Czy wy myślicie że ludzie są tak głupi i nie zobaczą zagranicznych reklam na zdjęciu. Dno i żenada!
Strażak polit...
4 lata temu
A Hamburg płonie !!!
jazgar
4 lata temu
Jest lato są burze i tak jest od wieków.Przyjdzie zima burz nie będzie.Jak mawiał klasyk''oczywista oczywistość''
czynnik
4 lata temu
zapalona gromnica jonizuje powietrze w pomieszczeniu dlatego mniejsze prawdopodobieństwo uderzenia pioruna
oczy otwarte
4 lata temu
Wojna pogodowa ,opryskami chemtrails !!!! W toku
xyz
4 lata temu
Ja to chowam się pod łóżko albo do szafy i modlę się do ojca tadeusza
robert
4 lata temu
I co, mam uwierzyć, że te parę centymetrów plecaka coś pomoże? hehehehehe :) piorun jest tak potężnym ładunkiem, że twój mały mózg nie jest w stanie tego ogarnąć redaktorku. Jak w ciebie przyłoży to nie pomoże ci nawet drugi i trzeci plecak. Piorun przebija się przez kilkaset metrów powietrza, więc te parę centów plecaka nie stanowi dla niego żadnego problemu i przy okazji zlasuje ci mózg
Jan
4 lata temu
Co za bełkot
zawsze wiern...
4 lata temu
o. tadeusz R to nasz jedyny zbawiciel , wybawca, ewangielista, mł. chrystus, namiestnik Pana, Nasz Prymas , czy gosciu w Watykanie to w porównaniu z naszym o. Tadeuszowi R to kundelki koscielne . Cały majatek przekazę po śm. zbawicielowi o. Rydzukowi . Nawet po smierci dodatek ZUS posmiertny kaze wysłac o. tadeuszowi.
bErUjIVT
123
4 lata temu
to grzmi tak "dobra zmiana"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić