o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Była makijażystką prezesa, dziś jest szefem gabinetu w MSWiA

75
Podziel się

Natalia Grządziel, była makijażystka prezesa PiS, a do niedawna szefowa sekretariatu Beaty Szydło, stanęła na czele gabinetu politycznego Elżbiety Witek w MSWiA. Według informacji WP, w resorcie rośnie również pozycja wiceministra Jarosława Zielińskiego.

Natalia Grządziel z szefowej sekretariatu w KPRM awansowała do gabinetu politycznego w MSWiA
Natalia Grządziel z szefowej sekretariatu w KPRM awansowała do gabinetu politycznego w MSWiA (PAP, Radek Pietruszka)
bDgdIuJh

Grządziel została szefową gabinetu politycznego minister Elżbiety Witek 5 czerwca. Informacja o jej zatrudnieniu widnieje na stronach MSWiA. W przeszłości pracowała w biurze PiS na Nowogrodzkiej, w którym zajmowała się m.in. robieniem prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu makijażu przed występami telewizyjnymi i wprowadzaniem do komputera ankiet członkowskich. Z kolei w 2015 roku, w kampanii wyborczej, dbała o jak najlepszy ubiór dla Beaty Szydło. Towarzyszyła jej podczas wyjazdów, stała się jej bliską koleżanką. – Kiedy Szydło została premierem, awansowała Grządziel na głównego swojego doradcę. To było spore zaskoczenie…– mówi nam jeden z polityków PiS.

Kiedy Szydło straciła funkcję premiera i została wicepremierem, Grządziel została jej szefową sekretariatu. Teraz przyszła do pracy w MSWiA. Z minister Elżbietą Witek zna się właśnie z KPRM. Obecna szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji pełniła przez długi czas funkcję szefowej gabinetu politycznego Szydło.

bDgdIuJj

Jak ujawnił jakiś czas temu "Newsweek”, Grządziel była też zatrudniona w podkarpackim biurze europosła Tomasza Poręby. Próżno jej było jednak odszukać w biurze polityka. - Etat u Poręby to dla niej finansowy bonus. Nie słyszałem, żeby cokolwiek dla niego robiła. A czym zajmuje się na Nowogrodzkiej? Załatwia sprawy zlecane przez Joachima Brudzińskiego, a jak trzeba, to bierze kuferek z partyjnymi kosmetykami i maluje prezesa. Jest jedną z dwóch dziewczyn, które się tym zajmują – mówił wówczas informator tygodnika.

Zobacz też: Patryk Jaki europosłem. Nie wyklucza, że odda mandat

Jak minister Elżbieta Witek uzasadnia wybór Natalii Grządziel na szefową swojego gabinetu politycznego? - Decyzję o zatrudnieniu pracownika Gabinetu Politycznego Ministra każdorazowo podejmuje szef danego resortu. Zatrudnienie w Gabinecie Politycznym Ministra następuje na podstawie przepisów ustawy o pracownikach urzędów państwowych - odpisał nam wydział prasowy MSWiA.

bDgdIuJp

Grządziel ma 33 lata. Jak wynika ze stron resortu, oprócz KPRM pracowała również w Orlenie.

Przypomnijmy, powierzenie Witek tak ważnego resortu dla wielu osób, nawet w samym PiS, było ogromnym zaskoczeniem. Dla nowej szefowej MSWiA również.
- To resort dla mnie nowy, też niespodzianka, dlatego przede wszystkim będę się na początku bardzo intensywnie tego resortu uczyć. Jest mało czasu, ale ja się szybko uczę - stwierdziła tuż po nominacji Elżbieta Witek, nowa szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Teraz okazuje się, że pracę w resorcie nowa pani minister rozpoczęła od zatrudnienia swojej dobrej znajomej z KPRM. Dodajmy, że objęcie przez Witek ministerialnej funkcji, jak i zatrudnienie Grządziel w gabinecie politycznym to niewątpliwie wzmocnienie pozycji Beaty Szydło.

Szybko miał to zauważyć wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. – Zieliński codziennie zaczyna pracę od wizyty w gabinecie Witek. Razem piją kawę, plotkują. Zieliński po odejściu Brudzińskiego miał apetyt na fotel szefa MSWiA. Groził nawet dymisją i odejściem z resortu. Nie dostał stanowiska ministra, bardzo to przeżył, ale skalkulował sobie, że bardziej mu się opłacają dobre relacją z nową szefową resortu, aniżeli krytykowanie jej za plecami. To on zna resort, urzędników i specyfikę pracy w MSWiA. I to on teraz bardziej rządzi ministerstwem aniżeli Witek – mówi nam nasze źródło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgdIuJK
KOMENTARZE
(75)
...
rok temu
Wałki pisu nie wygrają z przelewem z PISu... nie wiem co musiało by się stać żeby ludzie się ocknęli.. ale przelewy mydlą oczy
dd
rok temu
Będzie pudrowała nowe przekręty pisu
kkk
rok temu
Rozumiem że funkcję nadano jej na podstawie odpowiednich kompetencji które posiada.
bDgdIuJL
gość
rok temu
To prezes się maluje ? Oj widzę, że gender wdarło się nawet do gabinetu prezesa. Co na to ojciec Rydzyk ?
fsaa
rok temu
Ja myłam prezesowi kibel. Właśnie tez czekam na awans! :)
Najnowsze komentarze (75)
Gość
rok temu
No przecież w PiS zawsze mówili, że kompetencje są najważniejsze. Więc o co chodzi
antypisior
rok temu
Zajmowała się robieniem prezesowi........ A fuj
najlepsza dla...
rok temu
ale... dobra zmiana
Zenek
rok temu
Fryzjerki na frezerów, szewcy na dyrektorów fabryk. Już to przerabialiśmy, wtedy lud też odzyskiwał godność..
bm
rok temu
I co z tego?
bombel
rok temu
Rodzina na swoim
Maniek
rok temu
Numery jakie robi PiS, zatrudnianie swoich, układy i nepotyzm to jest taka skala, ze to co robiło PO i PSL to mały pikuś przy PiSowcach. Karierowicze z PO przynajmniej reprezentowali jakiś poziom a ludzie PiSu to prosci, bez szkoły, doświadczenia, kwalifikacji mali ludzie, którzy dla pieniedzy zrobią wszystko.
Mr.F
rok temu
Bo to agentura , przepuszczam że same ruski i Niemcy tam siedzą
bDgdIuJD
sien
rok temu
Wszystko fajnie tylko dlaczego MSW rządzi partia Rydzyka?
ano
rok temu
Czyli prezes był i jest pudrowany?
???
rok temu
Tusk był premierem a jest historykiem, ministrem MSW był Schetyna też historyk i co z tego ? Czy ministrowie z PO zatrudniali ludzi z przypadku ? jeśli tak to było to wyjątkowo głupie bo kto jak kto ale minister powinien się otaczać zaufanymi ludźmi.
Jozef
rok temu
Nie przebije P. Minister , która opowiadala o SAMOLOTACH BEZ GŁOWY” - czy ministrze ,ktory zakupił dla wojska TBLICE MENDELEJEWA
Nick
rok temu
I dobrze wypelnia swoje obowiazki biorac wynagrodzenie ... lol
Ja
rok temu
Przestańcie wylewać jad, jakie znaczenie ma kto rządzi, wszyscy robią przekręty. Poprzednia partia miała nawet ministra bez polskiego obywatelstwa. Dobrego dnia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić