o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Była makijażystką prezesa, dziś jest szefem gabinetu w MSWiA

75
Podziel się

Natalia Grządziel, była makijażystka prezesa PiS, a do niedawna szefowa sekretariatu Beaty Szydło, stanęła na czele gabinetu politycznego Elżbiety Witek w MSWiA. Według informacji WP, w resorcie rośnie również pozycja wiceministra Jarosława Zielińskiego.

Natalia Grządziel z szefowej sekretariatu w KPRM awansowała do gabinetu politycznego w MSWiA
Natalia Grządziel z szefowej sekretariatu w KPRM awansowała do gabinetu politycznego w MSWiA (PAP, Radek Pietruszka)
bEabypph

Grządziel została szefową gabinetu politycznego minister Elżbiety Witek 5 czerwca. Informacja o jej zatrudnieniu widnieje na stronach MSWiA. W przeszłości pracowała w biurze PiS na Nowogrodzkiej, w którym zajmowała się m.in. robieniem prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu makijażu przed występami telewizyjnymi i wprowadzaniem do komputera ankiet członkowskich. Z kolei w 2015 roku, w kampanii wyborczej, dbała o jak najlepszy ubiór dla Beaty Szydło. Towarzyszyła jej podczas wyjazdów, stała się jej bliską koleżanką. – Kiedy Szydło została premierem, awansowała Grządziel na głównego swojego doradcę. To było spore zaskoczenie…– mówi nam jeden z polityków PiS.

Kiedy Szydło straciła funkcję premiera i została wicepremierem, Grządziel została jej szefową sekretariatu. Teraz przyszła do pracy w MSWiA. Z minister Elżbietą Witek zna się właśnie z KPRM. Obecna szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji pełniła przez długi czas funkcję szefowej gabinetu politycznego Szydło.

bEabyppj

Jak ujawnił jakiś czas temu "Newsweek”, Grządziel była też zatrudniona w podkarpackim biurze europosła Tomasza Poręby. Próżno jej było jednak odszukać w biurze polityka. - Etat u Poręby to dla niej finansowy bonus. Nie słyszałem, żeby cokolwiek dla niego robiła. A czym zajmuje się na Nowogrodzkiej? Załatwia sprawy zlecane przez Joachima Brudzińskiego, a jak trzeba, to bierze kuferek z partyjnymi kosmetykami i maluje prezesa. Jest jedną z dwóch dziewczyn, które się tym zajmują – mówił wówczas informator tygodnika.

Zobacz też: Patryk Jaki europosłem. Nie wyklucza, że odda mandat

Jak minister Elżbieta Witek uzasadnia wybór Natalii Grządziel na szefową swojego gabinetu politycznego? - Decyzję o zatrudnieniu pracownika Gabinetu Politycznego Ministra każdorazowo podejmuje szef danego resortu. Zatrudnienie w Gabinecie Politycznym Ministra następuje na podstawie przepisów ustawy o pracownikach urzędów państwowych - odpisał nam wydział prasowy MSWiA.

bEabyppp

Grządziel ma 33 lata. Jak wynika ze stron resortu, oprócz KPRM pracowała również w Orlenie.

Przypomnijmy, powierzenie Witek tak ważnego resortu dla wielu osób, nawet w samym PiS, było ogromnym zaskoczeniem. Dla nowej szefowej MSWiA również.
- To resort dla mnie nowy, też niespodzianka, dlatego przede wszystkim będę się na początku bardzo intensywnie tego resortu uczyć. Jest mało czasu, ale ja się szybko uczę - stwierdziła tuż po nominacji Elżbieta Witek, nowa szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Teraz okazuje się, że pracę w resorcie nowa pani minister rozpoczęła od zatrudnienia swojej dobrej znajomej z KPRM. Dodajmy, że objęcie przez Witek ministerialnej funkcji, jak i zatrudnienie Grządziel w gabinecie politycznym to niewątpliwie wzmocnienie pozycji Beaty Szydło.

Szybko miał to zauważyć wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. – Zieliński codziennie zaczyna pracę od wizyty w gabinecie Witek. Razem piją kawę, plotkują. Zieliński po odejściu Brudzińskiego miał apetyt na fotel szefa MSWiA. Groził nawet dymisją i odejściem z resortu. Nie dostał stanowiska ministra, bardzo to przeżył, ale skalkulował sobie, że bardziej mu się opłacają dobre relacją z nową szefową resortu, aniżeli krytykowanie jej za plecami. To on zna resort, urzędników i specyfikę pracy w MSWiA. I to on teraz bardziej rządzi ministerstwem aniżeli Witek – mówi nam nasze źródło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEabyppK
KOMENTARZE
(75)
Gość
2 lata temu
No przecież w PiS zawsze mówili, że kompetencje są najważniejsze. Więc o co chodzi
antypisior
2 lata temu
Zajmowała się robieniem prezesowi........ A fuj
najlepsza dla...
2 lata temu
ale... dobra zmiana
bEabyppL
Zenek
2 lata temu
Fryzjerki na frezerów, szewcy na dyrektorów fabryk. Już to przerabialiśmy, wtedy lud też odzyskiwał godność..
bm
2 lata temu
I co z tego?
bombel
2 lata temu
Rodzina na swoim
Maniek
2 lata temu
Numery jakie robi PiS, zatrudnianie swoich, układy i nepotyzm to jest taka skala, ze to co robiło PO i PSL to mały pikuś przy PiSowcach. Karierowicze z PO przynajmniej reprezentowali jakiś poziom a ludzie PiSu to prosci, bez szkoły, doświadczenia, kwalifikacji mali ludzie, którzy dla pieniedzy zrobią wszystko.
Mr.F
2 lata temu
Bo to agentura , przepuszczam że same ruski i Niemcy tam siedzą
sien
2 lata temu
Wszystko fajnie tylko dlaczego MSW rządzi partia Rydzyka?
ano
2 lata temu
Czyli prezes był i jest pudrowany?
???
2 lata temu
Tusk był premierem a jest historykiem, ministrem MSW był Schetyna też historyk i co z tego ? Czy ministrowie z PO zatrudniali ludzi z przypadku ? jeśli tak to było to wyjątkowo głupie bo kto jak kto ale minister powinien się otaczać zaufanymi ludźmi.
Jozef
2 lata temu
Nie przebije P. Minister , która opowiadala o SAMOLOTACH BEZ GŁOWY” - czy ministrze ,ktory zakupił dla wojska TBLICE MENDELEJEWA
Nick
2 lata temu
I dobrze wypelnia swoje obowiazki biorac wynagrodzenie ... lol
bEabyppD
Ja
2 lata temu
Przestańcie wylewać jad, jakie znaczenie ma kto rządzi, wszyscy robią przekręty. Poprzednia partia miała nawet ministra bez polskiego obywatelstwa. Dobrego dnia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić