REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas14.04.19 (16:11)

Była ostatnia na świecie. Nie żyje samica ginącego gatunku

Władze chińskiego zoo znajdującego się w mieście Suzhou poinformowały, że zmarła ostatnia samica jednego z najrzadszych gatunków żółwi na świecie.
Getty Images

Zwierzę było jednym z czterech ostatnich. Zoo twierdzi, że żółwica należąca do rodziny Żółwiaków szanghajskich zmarła w sobotę 13 kwietnia 2019 roku. Miała aż 90 lat. Przez lata była ona towarzyszką samca, który wciąż znajduje się w chińskim zoo. Pozostałe dwa żółwie z tego niezwykle rzadkiego gatunku żyją w Wietnamie.

Przed śmiercią żółwica poddana była zabiegowi sztucznego zapłodnienia. Była to już piąta tego typu operacja w jej życiu. Badanie wykazało, że zwierzę jest w dobrej kondycji a cały proces przebiegł poprawnie. Niestety, następnego dnia gad zmarł. Obecnie eksperci badają sprawę i starają się dowiedzieć co było przyczyną nagłej śmierci zwierzęcia - podaje nytimes.com.

REKLAMA

Naukowcy pobrali tkankę jajnika żółwicy. Po jej śmierci, badacze wykorzystali technologię i zebrali element układu rozrodczego w celu przeprowadzania badań w przyszłości.

Zobacz też: To zdumiewające, co utknęło w nosie tego żółwia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij