Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|

Była zakonnicą. Opowiada o tym, jak została zgwałcona przez księdza

57
Podziel się

Doris Reisinger w zakonie przeżyła piekło. Była molestowana i została zgwałcona, ale nikt z przełożonych nie zamierzał jej pomóc. Dzisiaj kobieta przerywa milczenie i opowiada swoją historię.

Reisinger padła ofiarą księdza gwałciciela
Reisinger padła ofiarą księdza gwałciciela (Twitter)

Reisinger pochodzi z Austrii. Jako młoda dziewczyna poczuła powołanie do służby religijnej i została zakonnicą. Niestety to, co miało być piękną życiową ścieżką, zamieniło się w najgorszy koszmar jej życia. W rozmowie z dziennikarką "Wysokich Obcasów" opowiedziała, co przeżyła.

- Zakon był dla mnie naturalną drogą. Jako nastolatka byłam zaszokowana tym, jak zachowują się moje rówieśniczki. Myślałam: marnujecie się, traktujecie się jak śmieci. Dlaczego każda nagle musi mieć chłopaka? Uważałam, że to idiotyczne. Zwłaszcza że nie dostrzegałam, by przyniosło im to radość, przyjemność - tłumaczyła swoje powołanie Reisinger.

Kiedy trafiła do zakonu, czuła, że w końcu może być szczęśliwa i blisko Boga. Dopiero później odkryła ciemną stronę kościelnej organizacji. - Wszystko, co miało dla mnie wcześniej wartość w życiu – mój potencjał intelektualny, rodzina, przyjaźnie – już nie istniało. Doris już nie istniała. Byłam po prostu siostrą. Dziewictwo było jedyną rzeczą, która nadawała wartość mojemu życiu. A potem i to mi odebrano - mówi dziennikarce była siostra zakonna.

Reisinger została przydzielona do pracy w zakonnej bibliotece. To właśnie ksiądz przełożony, który miał nadzorować jej pracę, zgwałcił ją i pozbawił godności. - Przyszedł do mojego pokoju, ale nie powiedział ani słowa. Od razu zaczął mnie rozbierać. W kilka sekund wiedziałam, co się stanie. I natychmiast wiedziałam, że będę musiała milczeć. Bo i tak nikt mi nie uwierzy. I jeszcze miałam takie głupie przekonanie, że muszę milczeć, by chronić tę wspólnotę, Kościół - wspomina kobieta z bólem.

- Najgorsze dla mnie w tym, co zrobił, nie było wtedy to, że mnie skrzywdził, że robił mi coś, czego nie chciałam. Do tego byłam przyzwyczajona, nauczyłam się akceptować krzywdę i pokornie znosić to, że robię rzeczy, na które nie mam ochoty. Najgorsze było dla mnie to, że odebrał mi dziewictwo. A ono było esencją mojego życia - dodaje.

Przez lata Reisinger ukrywała prawdę o gwałcie i bała się przyznać, że została skrzywdzona. Kiedy za namową zaprzyjaźnionego zakonnika zabrała głos, naraziła się na gniew swojej przełożonej. - Siostra przełożona się wściekła. Mówiła, że mam trzymać się od księży z daleka, bo jestem dla nich niebezpieczna - mówi.

Ksiądz, który zgwałcił zakonnicę wyparł się wszystkiego i nazwał ją "narzędziem szatana" służącym do uwodzenia duchownych. Dramat Reisinger powtarzał się jeszcze kilkukrotnie.

Kobieta opuściła wspólnotę w 2011 roku. Skończyła studia i zakochała się w byłym zakonniku. Wyszła za niego i dziś jest szczęśliwą matką i żoną. Dalej jest blisko z Bogiem i Kościołem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Po zamachach na kościoły

Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(57)
Yvonne
rok temu
Żle nie było skoro opuściła zakon wyszła za mąż w dodatku też za zakonnika trochę to dziwne.Żadnej ujmy psychicznej.
miecias
rok temu
Przypomniała sobie. Chce kasy.
myślący
3 lata temu
państwo w panstwie to są wyniki .....wiara góry przenosi tylko w ciemnogrodzie
aaaaaaaaaaaaa...
3 lata temu
Pedofilska czarna mafia ma się jak najlepiej, dzięki prymitywnemu ciemnemu ludowi, którzy ich utrzymują.
babka boska
3 lata temu
Omijam Kościół okrężną drogą nawet z furą siana, alleluja!
Biskup Rabin ...
3 lata temu
No jak było to 6 Grudnia to mógł być święty Mikołaj
Donald Tramp
3 lata temu
Niestety ale Watykan to żydowska patologia!
Jahwe Srahwe ...
3 lata temu
No to na MARYje zawszedziewice się nie załapie. Hmm może Beatka Szydło? Episkopat wymyśli, że Tymoteuszek narodził się z wersetów Biblii w Toruniu u ojca Tadeusza na zakrystii plus.
Maria Celeste
3 lata temu
Dlaczego wy katolicy utrzymujecie ten... tą instytucję?
oli
3 lata temu
WO POfatygowaly sie do Austrii.....temat juz jest przechodzony szanowna gazeto:) Rozumiem że rodzime pokrzywdzone już sie wykruszyly:)
mike
3 lata temu
O! teraz nagonka na Kościół pt. gwałcone zakonnice?
mm
3 lata temu
to chore, dobrze ze mlodzi ludzie nie decyduja sie na chrzciny swoich dzieci, komunie itd. dobrze ze przestaja chodzic do kosciola. teraz niech jeszcze ta cala mafia zacznie juz zdychac..
Święty Piotr
3 lata temu
Kościół to realna sekta zagrażająca społeczeństwu.
God
3 lata temu
Watykan to patologia co kazałem Janowi opisać w Apokalipsie Jana. Ja jako Pan Bóg nie zajmuje sie błahostkami ja nawet Was nie stwarzałem to zrobili genetycy no i znowu zepsuli robote sama patologia szczególnie w Watykanie ! Ja stworzyłem Układ Słoneczny Ziemie Atomy. Nakazałem też abyście ich nie rozłączali bo bedą problemy oczywiście nie posłuchaliście !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić