REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 7 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Przemysław Ciszak15.02.19 (12:18)

Były dyrektor KGHM balował w Gdańsku. Spółka doniosła do prokuratury

Nocny klub, prywatny jacht, droga kolacja i luksusowe drinki – tak bawił się w Gdańsku były dyrektor państwowej spółki. KGHM Polska Miedź zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
WP.PL

Grzegorz Mach, były już dyrektor naczelny Ośrodka Przetwarzania Informacji w KGHM Polska Miedź, zorganizował spotkanie dla dziewięciu osób, na którym miał przedstawić strategię informatyzacji spółki. Koszt? Blisko 100 tys. zł – ujawniaSuper Express.

REKLAMA

Z korespondencji mailowej z firmą organizującą wyjazd do Gdańska, do której dotarł SE, wynika, że ówczesny dyrektor balował na całego.

Faktura przedstawiona spółce szokuje. Nocleg w Radissonie niemal 900 zł za osobę, Wieczór w towarzystwie tancerek nocnego klubu Ewan blisko 3 tys. zł, obiad prawie 2,7 tys. zł. Do tego rejs luksusowym jachtem za 15 tys. i wyjazd na pole golfowe za 15 tys. zł.

W sumie za każdą osobę KGHM musiał zapłacić ponad 10 tys. zł. Spółka uregulowała rachunek, ale zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dyrektor wyrządził firmie na znaczną szkodę finansową przez nadużycie udzielonych mu uprawnień.

Zarzutów KGHM Grzegorz Mach nie skomentował – pisze SE. W rozmowie z dziennikiem stwierdził, że nie ma czasu odpowiadać na pytania. A wyjazd do Gdańska nie był jedynym, który wzbudził wątpliwości Departamentu Kontroli Wewnętrznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij