REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 41 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn26.04.18 (08:25)

Były policjant zabił 12 osób i zgwałcił 45. Wpadł po 40 latach

FBI rozwiązało sprawę "Golden State Killera". Przez dekady śledczy próbowali wyjaśnić zbrodnie z Kalifornii.
sacramento police

*Seryjnym mordercą okazał się Joseph DeAngelo Jr. *Były policjant ma obecnie 72 lata. Został zatrzymany w Citrus Heights. Jest odpowiedzialny za 12 zabójstw, 45 gwałtów i ponad 120 włamań między 1976 a 1986 rokiem.

Nadszedł czas, aby zmierzyć się z tymi zdarzeniami ostatni raz. Trzeba zakończyć cierpienie, które przeżywaliśmy wszyscy przez ostatnie 40 lat – powiedział Bruce Harrington na łamach Los Angeles Times, którego brat i siostra zostali zabici przez DeAngelo.

REKLAMA

Morderca wpadł przez badania DNA. W 2004 roku wprowadzono w Kalifornii prawo nakazujące pobieranie materiału genetycznego od części aresztowanych osób. Wyniki badań są przechowywane w systemie. Tak udało się zdobyć próbkę DNA DeAngelo i powiązać ją z mordercą.

*Ataki "Golden State Killera" rozpoczęły się w 1976 roku. *Jego pierwsza ofiara spała ze swoim 3-letnim synem, gdy w jej sypialni pojawił się zamaskowany zbrodniarz. Związał oboje, zakneblował i zawiązał oczy. Następnie zgwałcił kobietę.

*DeAngelo atakował kobiety lub pary w ich mieszkaniach. *Pojawiał się z bronią w ręku i zasłoniętą twarzą. Jeśli w domu była para, to związywał mężczyznę i kładł na jego plecach talerze. Podczas gwałtu groził, że jeśli talerze spadną, to zabije obie osoby. Zbrodniarz w latach 70. pracował jako policjant. Zwolniono go po oskarżeniu o kradzież.

Zobacz także: Zabił i zgwałcił koleżankę. Miał zaledwie 14 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij