Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Były prokurator oskarżony o pedofilię. Rusza jego proces

2
Podziel się

W środę przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Andrzeja W., byłego prokuratora oskarżonego o pedofilię. Za przestępstwa seksualne wobec dwójki dzieci grozi mu 12 lat więzienia.

Andrzejowi W. za czyny seksualne przeciwko nieletnim, grozi 12 lat więzienia
Andrzejowi W. za czyny seksualne przeciwko nieletnim, grozi 12 lat więzienia (PAP, Grzegorz Michałowski)
bELByBLp

Proces ze względu na charakter oskarżeń i dobro poszkodowanych toczy się z wyłączeniem jawności. Andrzej W. jest oskarżony o popełnienie pięciu brutalnych przestępstw seksualnych przeciwko dwójce dzieci pomiędzy 2008 a 2011 r. - informuje naszemiasto.pl. Mężczyzna został zatrzymany w kwietniu ub. r. i do czasu rozpoczęcia procesu przebywał w areszcie.

- Sprawa została przeciągnięta ze względu na przeszkodę w postaci immunitetu prokuratorskiego. Pod koniec 2015 r. został złożony wniosek o jego uchylenie, który był procedowany aż do kwietnia 2017 r. - tłumaczy Dariusz Sobczyk, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Zobacz także: Ks. Zieliński: pedofilia występuje wszędzie. Nie ma świętych krów

bELByBLr

Akta sprawy liczą aż 60 tomów, a sędzia prowadzący sprawę wyznaczył 14 terminów rozpraw, które mają się odbyć w ciągu dwóch miesięcy. Ze względu na zapewnienie bezstronności procesu postępowanie zostało przeniesione z Kielc do Piotrkowa Trybunalskiego. Oskarżony nie przyznaje się do winy, grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELByBLS
KOMENTARZE
(2)
Byk
4 lata temu
No to pedofilu szykuj kiszke
rer
4 lata temu
tylko 12 lat za wielokrotne gwałty 2 dzieci???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić