Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Julia Golachowska16.04.18 (11:14)

Całe jej ciało pokryte jest łuskami. Mimo to jest modelką

Celia Martinez, cierpiąca na łuszczycę modelka z Hiszpanii, pozuje do zdjęć nie ukrywając swojej choroby.
Instagram.com

Modelka choruje od 16 roku życia. Obecnie już 90% powierzchni jej ciała jest objętych zmianami skórnymi. Początkowo czuła się skrępowana tym, jak wygląda, uczy się kochać swoje ciało, ale – jak sama przyznaje stopniowo. Zaakceptowała łuszczycę, jako część swojego życia i chce swoim pozytywnym nastawieniem zarazić inne osoby, których wygląd nie mieści się w standardach lansowanych przez media.

W rozmowie z „Metrem” Celia Martinez przyznaje, że choroba utrudnia jej pracę. Wielokrotnie zdarzało się jej słyszeć, że stan jej skóry dyskwalifikuje ją jako modelkę. Ma jednak nadzieję, że jej postawa i praca nad samoakceptacją zainspiruje innych oraz oswoi społeczeństwo z wstydliwą chorobą. Na swoim profilu na Instagramie modelka dzieli się zdjęciami, na których nie ukrywa tego, jak wygląda jednocześnie pokazując, że czuje się atrakcyjna. Mimo to wciąż zdarzają się jej nieprzychylne spojrzenia czy złośliwe komentarze. „Nie pozwolę nikomu na upokarzanie mnie” – mówi Celia.

Choć łuszczyca to nieuleczalna choroba, Celia wierzy, że będzie mogła prowadzić normalne życie. Właśnie dlatego walczy o społeczną akceptację dla niestandardowo pięknych ciał.

REKLAMA
0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij