o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

CBA wkroczyło do UM Niepołomic. Burmistrz i jego zastępca zatrzymani

3
Podziel się

Samorządowcy zatrzymani zostali w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi realizacji inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 16 osób.
Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 16 osób. (CBA, cba.gov.pl)
bEpyrtdx

CBA prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice. Chodzi o budowę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach wraz z przylegającym otoczeniem.

Agenci CBA zatrzymali we wtorek burmistrza i wiceburmistrza Miasta i Gminy - informuje wydział prasowy Biura.

bEpyrtdz

Funkcjonariusze przeszukali miejsce pracy samorządowców. Mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą "zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego" - podaje CBA.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej
bEpyrtdF

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpyrtea
KOMENTARZE
(3)
Marian
2 lata temu
Typowe. Zabierzemy Ci wszystko. A kiedy z głodu i doprowadzony do ostateczności ukradniesz bułkę w markecie CBA pokaże całej Polsce jaki z Ciebie bandyta
Polak
2 lata temu
ciekawe jakie afery wyjdą jak pis zakończy karierę notabene 70 latek powinien już być na emeryturze, szkoda tylko że z racji wieku bo nie przepracował fizycznie 1 dnia z wyjątkiem filmu co też jest ciekawe i godne LUSTRACJI
oko
2 lata temu
I pomyśleć że PO chce likwidacji CBA
bEpyrteb
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić