o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Cejrowski nazywa postulaty lekarzy "banialukami". "Dziwię się, że po studiach wypisują takie rzeczy"

162
Podziel się

Wojciech Cejrowski uderza w protestujących lekarzy rezydentów. Ich postulaty nazywa "banialukami". - Dziwię się, że ludzie po skończeniu studiów wypisują takie rzeczy - stwierdził.

Wojciech Cejrowski znów wzbudza kontrowersje
Wojciech Cejrowski znów wzbudza kontrowersje (Wikimedia Commons CC BY, Przemysław Jahr)
bDIKTYXV

Podróżnik rozmawiał z Michałem Rachoniem w programie "Minęła 20" w TVP Info. Cejrowski nie krył zaskoczenia postulatami, których spełnienia domagają się rezydenci.

- Przeczytałem te ich postulaty i dziwię się, że ci ludzie po skończeniu studiów wypisują takie rzeczy, bo to są takie serdeczne, słodkie, ale jednak banialuki. "Chcemy żeby się zmniejszyły kolejki w szpitala", oczywiście, że chcemy. Ja chcę, rząd chce, wszyscy chcą, ale oni nigdzie nie piszą jak to zrobić - oburzał się.

bDIKTYXX

Postulaty protestujących

Lekarze rezydenci protestują od początku października. Domagają się wzrostu nakładów finansowych na ochronę zdrowia. Chcą też m.in. skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych i podwyższenia wynagrodzeń.

Zobacz także: Cejrowski nie pierwszy raz budzi kontrowersje:

Cejrowski zachwycony Trumpem

Prezydent USA Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Pamięci o Generale Kazimierzu Pułaskim. Decyzja ta wzbudziła wyraźny entuzjazm Wojciecha Cejrowskiego, który stwierdził, że podczas wizyty w Warszawie Trump zakochał się w Polsce.

bDIKTYYd

Według niego, to doskonała okazja, żeby wykorzystać tę decyzję do zacieśnienia relacji między Warszawą a Waszyngtonem. Podróżnik był zdziwiony, że "pod drzwiami Białego Domu nie czeka żadna polska delegacja".

- Powinniśmy kręcić interesy, całe MSZ powinno się przenieść do USA na dwa tygodnie - mówił Cejrowski. - Gdzie jest Duda w tej sprawie pytam - rzucił.

Dodał, że "Trump zaleca się do nas". Cejrowski stwierdził, że Polska powinna odpowiedzieć "równie wylewnie" i nazwać którąś z dywizji polskiej armii imieniem jakiegoś znanego generała USA. Zażartował, że można nazwać ulice w naszym kraju imionami dzieci Trumpa.

bDIKTYYe

Skandal w Hollywood

W programie pojawił się też temat producenta Harveya Weinsteina oskarżanego o molestowanie seksualne. Cejrowski wykorzystał okazję, aby skrytykować Hollywood.

- Dlaczego Hollywood jest lewicowy? Dlaczego tam są seksafery? Oni nie mają kręgosłupa, nie chodzą do kościoła, nie chodzą do spowiedzi, nikt im nie mówi co tydzień, że cudzołóstwo jest "be". I popadają w takie afery - krytykował Cejrowski.

- Największym przywódcą Hollywood jest Bill Clinton, a co on robił w schowku przy gabinecie owalnym - zakpił podróżnik.

bDIKTYYf

Źródło: TVP Info

bDIKTYYy
KOMENTARZE
(162)
Mario
3 lata temu
Tym protestującym nie zależy na ludziach w kolejce tylko na kasie dla siebie i chcą sie wybic w mediach...ale ...zawsze wypływa na wierzch...
1650
3 lata temu
Cejrowski dla niższych podatków zmienił obywatelstwo na Ekwadorskie i on śmie kogoś kto tu żyje pouczać ? Sprzedał Polskę za srebrniki pseudo katolik
PS
3 lata temu
Jakie zioła stosuje pan Cejrowski?
bDIKTYYz
Adam
3 lata temu
Jak lekarze zaczną przychodzić na czas do pracy to na bank kolejki się zmniejszą .
OnyXs
3 lata temu
Jak bedą zarabiać wiecej to nie bedą brać nadgodzin i dorabiać prywatnie ? Watpie....kształcą sie za free, nie płaca podatków od prywatnych wizyt, nie maja kas fiskalnych ale przeciez im sie należy jak górnikom !
Najnowsze komentarze (162)
Ja
3 lata temu
Cejrowski jest fajny. Jeden z nielicznych inteligentnych osób publicznych
kajashsgsdf
3 lata temu
Dlaczego w Czechach operacje zaćmy robią niezwłocznie a u nas trzeba czekać średnio 2 lata. Bo w służbie zdrowia od ministra do sprzątaczki dalej są postawy rodem z PRL-u. Finansowanie publiczne to tylko zasłona dymna do robienia prywatnych kokosów przez ordynatorów menedżerów. Po przykrywką NFZ -u kwitnie prywatna działalność. W Czechach umieli to zalegalizować.
KASTA
3 lata temu
Hipokryci !!! Walczą bezczelnie o KASĘ dla siebie !!! Mają w D...pacjenta i w każdej chwili mogą odejść od stołu operacyjnego albo ciężko chorego ! Arogancja buta i bezczelność jest znana u lekarzy w takim samym stopniu jak u SĘDZIÓW!
profesor
3 lata temu
Błazen po stokroć i nigdy tego pajaca nie zaliczałem do ludzi inteligentnych. Podatki płaci w rajach podatkowych, a w Polsce błaznuje.
Sanept
3 lata temu
Nastepnego kaczy tyfus dopadl
podatnik
3 lata temu
Zawsze mnie dziwi,ze lekarze/pielęgniarki swoje polityczne protesty uaktywniają t y l k o ,jak PiS rzadzi.Za PO _PSL jakoś bieda im nie doskwierała? A lek.rezydent ma się uczyć,bo na razie ma wiedzę teoretyczną.I nie daje się przyuczanym takich zarobków,jak fachowcom,w żadnym zawodzie.Postulowałabym obowiązek zobowiązywania lekarzy di zwrotu ceny/wartości wykształcenia,jeśli ucza się u nas,za moje podatki a jada zarabiać gdzie indziej.Ti byłby uczciwy zwrot.Chyba założę protest uliczny.To się peło zdziwi!A "pani prywatna rezydentka "od luksusowych kabrioletów będzie miała jeszcze głupszą minę,jak teraz!
figa
3 lata temu
Przykład faceta, który zna się na wszystkim, czyli na niczym. Nie rozumie nawet podstaw demokracji pośredniej. Otóż drogi Panie, obywatele wybierają polityków, by w ich imieniu dobrze zarządzali wspólnym dobrem czyli państwem i płaca im za to ciężkie pieniądze. Jeśli politycy zarządzają całą kasą na służbę zdrowia oraz ustalają zasady organizacyjne dla tej służby, to musza za to ponosić odpowiedzialność. I dlatego lekarze robią bardzo dobrze, gdy strajkują kiedy jest źle. Panie Cejrowski, do szkoły na lekcję WOS o podstawach demokracji, a nie chrzanić banialuki.
Mruczkaa
3 lata temu
Czy to tak trudno zrozumieć panu Cejrowskiemu, że zwiększenie zatrudnienia w służbie zdrowia będzie miało wpływ na długość kolejek? Główka boli od myślenia?
bDIKTYYr
Ania
3 lata temu
Ma pan rację oni myślą że Polacy nabiorą się na banialuki bo wiedzą jaka prawda jest
pop
3 lata temu
Ma racje
TD-2,5
3 lata temu
BRAWO CEJRUŚ--- kwiki--- POłamańców nie znają granic ,nawet gdy będziesz głośno oddychał też będzie przeszkadzało POzostał POnich smród i kupa much
HGW
3 lata temu
A co prezesi spółek dają chorym a pobory mają niebotyczne to samo z posłami.
HGW
3 lata temu
Taki mądry a nie umie się domyślić ,że jak ich nie będzie to kolejki będą większe do pozostałych lekarzy.
N
3 lata temu
P. Cejrowski - na Pańską głupotę już rady nie ma, afryka afryką - tu jest europa
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić