REKLAMA
Odświeżone 21 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski05.01.19 (14:46)

Cena zwala z nóg. Japończyk kupił tuńczyka wartego 11,5 mln złotych

Nawet świadkowie aukcji byli w szoku, gdy japoński "król sushi", Kiyoshi Kimura przerzucał konkurentów podczas licytacji. Gdy zabrzmiała końcowa cena, ludzie nie mogli się nadziwić.
PAP

333,6 mln jenów, czyli równowartość ponad 11,5 mln złotych. Tyle kosztował tuńczyk złowiony u wybrzeży Japonii, którego sprzedać uświetniła otwarcie nowego targu rybnego w Tokio. Akcja przyciągnęła tłumy chętnych do kupna, ale także setki ciekawych gapiów.

Wielka uczta z królewską rybą. Tak drogi tuńczyk, by w pełni móc cieszyć się jego smakiem, musi zostać zjedzony jak najszybciej. Dlatego chwilę później w restauracji Japończyka urządzono degustację dla specjalnie zaproszonych gości. Honory rozbioru swojej zdobyczy dopełnił oczywiście nabywca.

REKLAMA
PAP

Najdroższe sushi świata. Ważąca 275 kilogramów ryba pobiła wcześniejszy rekord świata. Wcześniejszy pobito w 2013 roku z ceną dwukrotnie niższą.

Tuńczyk wyglądał na pysznego i świeżego, ale myślę, że trochę przesadziłem z ceną - powiedział Kiyoshi Kimura tuż po zakończeniu licytacji.

PAP/EPA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij