o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ceny gruntów na Mazurach. Drogo, coraz drożej

0
Podziel się

Ktoś, kto marzy o działce na Mazurach, musi przygotować się na spory wydatek. Ziemia nad jeziorami systematycznie drożeje i kosztuje już średnio 116 zł za metr kw.

Ceny gruntów na Mazurach. Drogo, coraz drożej
(Pixabay.com)
bEKvwulN

Tak wynika z raportu spółki Cenatorium, dysponującej bazą transakcji na rynku nieruchomości, który opublikowała "Rzeczpospolita".

Jak wynika z raportu, w 2018 r. średnia cena transakcyjna gruntu na Mazurach to już niemal 116 zł za mkw. W 2017 r. było to ok. 111 zł, w 2016 r. – 98,4 zł. W 2012 r. na mkw. atrakcyjnej działki na Mazurach wystarczyło ok. 72 zł. W ciągu sześciu lat wartość ziemi wzrosła o 60 proc. – W 2019 r. przeciętna cena będzie podobna lub nieco wyższa niż w 2018 r. – przewiduje Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w Cenatorium.

bEKvwulP

Ziemia na Mazurach jest nie lada gratką. Transakcji w atrakcyjnych lokalizacjach Mazur jest zaledwie ok. 80 rocznie. – Wynika to przede wszystkim z podaży – wskazuje Barbara Bugaj. – Nie każdy wystawia ziemię nad jeziorem na sprzedaż, a liczba działek nadających się pod zabudowę jednorodzinną wokół takiego jeziora także jest ograniczona. Analitycy skupili się na gruntach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i w okolicach takich miast, jak: Olsztyn, Mikołajki, Mrągowo, Szczytno.

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

Oczywiście to ceny średnie nietrudno znaleźć działki, gdzie cena metra przekracza 200 zł. Natomiast im dalej od miast, tym ceny niższe. Można trafić na okazję nawet nad samym jeziorem - z ceną rzędu 50 zł za metr.

bEKvwulV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKvwumq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić