o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Chcą zawracać migrantów do Afryki. Akcja na morzu

96
Podziel się

Włoski rząd chce, aby statki z migrantami podjętymi na Morzu Śródziemnym zawijały nie tylko do portów w ich kraju, ale także do Francji czy Hiszpanii. Tymczasem grupa prawicowych aktywistów z kilku europejskich państw rozpoczęła własne patrole na morzu. Chcą lokalizować łodzie z uchodźcami i zawracać je do Libii.

Chcą zawracać migrantów do Afryki. Akcja na morzu
(PAP/EPA)
bEDAQWOd

Straż obywatelska "Defend Europe" została powołana przez francuskich, włoskich i niemieckich przedstawicieli organizacji antyimigranckich Udało im się zebrać ok. 75 tys. euro (ok. 320 tys. zł) potrzebne na wynajęcie 40-metrowego statku do patrolowania wybrzeży Libii.

- Po namierzeniu łodzi z migrantami którzy chcą płynąć do Europy, natychmiast zawiadomimy libijską straż przybrzeżną Będziemy czekać, aż nie pojawią się na miejscu i nie zawrócą uchodźców do swoich portów - zapowiada Clement Galant, jeden z organizatorów akcji.

bEDAQWOf

Zobacz też: "Nie wpuszczać, deportować, karać". Miriam Shaded ostro o muzułmanach

Dodaje, że członkowie "Defend Europe" będą też obserwować działania załóg statków organizacji humanitarnych.

- Chcemy ujawnić prawdę o ich powiązaniach z mafią przemytniczą i tragiczne skutki tego współdziałania - zapowiada Galant, sugerując, że dla niego to właśnie organizacje pozarządowe są współwinne śmierci uchodźców w morskich falach.

bEDAQWOl

Statek wypłynął z portu w Katanii i kieruje się na wody międzynarodowe w pobliżu Libii. Aktywistom antyimigranckim udało się zgromadzić fundusze na wynajęcie jednostki, choć kilka razy zbiórkę w internecie przerywano pod zarzutem działania niezgodnego z prawem.

Zobacz także:

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wolą wyjść z Unii niż przyjąć uchodźców

Z danych Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) wynika, że w tym roku przez Morze Śródziemne dotarło do Włoch ok. 100 tys. ludzi. Nigdy nie było ich tak dużo w ciągu 6 miesięcy. Większość z uchodźców rozpoczyna swoją niebezpieczną podróż właśnie w portach na wybrzeżu Libii.

Włosi stawiają ultimatum

Tymczasem włoski rząd chce zmiany zasad misji Tryton na Morzu Śródziemnym i otwarcia portów w krajach UE dla migrantów. Teraz wszyscy uratowani na morzu przewożeni są tylko do portów we Włoszech. Władze w Rzymie chcą, by ludzie ci docierali także do innych krajów, zwłaszcza tych, pod których banderami pływają statki misji UE.

bEDAQWOm

Taki postulat strona włoska przedstawiła we wtorek podczas rozmów z unijną agencją ds. granic Frontex w Warszawie. Wniosek został przyjęty i agencja wyraziła gotowość zmiany charakteru swoich działań.

- Uzgodniono, że bez opóźnień powołana zostanie grupa robocza, która ustali i przeanalizuje to, co należy zmodyfikować w koncepcji operacji Tryton w perspektywie decyzji politycznych - stwierdził po spotkaniu w Polsce szef delegacji włoskiego MSW Giovanni Pinto.

bEDAQWOn

Według jego zapowiedzi opracowany zostanie nowy plan operacyjny misji, który będzie potem przedstawiony krajom UE. Frontex zapowiedział również, że wzmocni swe wsparcie dla Włoch w kwestii odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów ich pochodzenia.

Źródła: thelocal.it, AFP, PAP

bEDAQWOG
KOMENTARZE
(96)
Koniec PO
4 lata temu
Strzelać i zatapiać ta patologie!!!
zonk
4 lata temu
wreszcie, gdzie można ich zasponsorować? proponuję dokupić parę kilo gwoździ żeby w razie czego dać sobie radę z pontonami
tkjm
4 lata temu
Był Kadafii i żaden afrykańczyk nie ośmielał się pływać po m. śródziemnym gdzie chce. Był Kadafii i Libia była najbogatszym krajem Afryki a ludzie z Europy jeździli tam do pracy.
bEDAQWOH
pomocy!
4 lata temu
Pospieszcie sie ..... Wojna w Syri prawie sie zkonczyla , zreszta wiekszosc mgrantow , to emigranci ekonomiczni
niestety
4 lata temu
a najlepiej żeby zawracali ich wpław...
MARIAN
4 lata temu
JUŻ DAWNO NIELEGALNI IMIGRANCI POWINNI BYĆ ZAWRACANI DO AFRYKI A CI CO JUŻ SĄ W EUROPIE DEPRTOWANI BO TO NIE SĄ ŻADNI UCHODZCY!!!!!!!!!!!!!!!
Coekawy
4 lata temu
A ona co ma takie dziwne imie i nazwisko? Na pewno z Polska?
gość
4 lata temu
Nie zawracać tylko zatapiać, a wtedy na pewno przestaną napływać do Eurobzdury.
asa
4 lata temu
Rzady mają to w głebokim poważaniu,to muszą zwykli ludzie (rozumni)za to brać
dojna zmiana
4 lata temu
a nie można tych pontonów/łódek ostrzeliwać z działek?
Bartek
4 lata temu
Kiedyś marynarka wojenna krajów nadmorskich siłowo zawracała lub ostrzeliwała nieznane jej jednostki pływające. Czas powrócić do starych sprawdzonych morskich zwyczajów.
as
4 lata temu
Przemytnicy tłuką kasę na przemycie, a władze Unii udają, że nic nie wiedzą
BBC
4 lata temu
W kontenery i zatapiać w cholerę to robactwo...
bEDAQWOz
Petru
4 lata temu
dawno trzeba bylo zatopic lodzie i bylo by po krzyku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić