Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Klaudia Stawska
|

Chernobylite: polska gra o Czarnobylu. Już niedługo startuje we wczesnym dostępie

0
Podziel się:

"Chernobylite" zapowiada się na kolejną polską produkcję, która podbije światowy rynek. Nowa gra o Czarnobylu, dzięki wsparciu graczy jest gotowa do wydania we wczesnym dostępnie.

Polska gra rozgrywająca się w Czarnobylu
Polska gra rozgrywająca się w Czarnobylu (Materiały prasowe)

"Chernobylite" to najnowsza produkcja The Farm 51, twórców "Get Even". Survival horror pojawi się we wczesnym dostępnie na platfomach Steam i GOG już 16 października 2019 roku. Premiera gry będzie miała jednak miejsce dopiero w drugiej połowie 2020 roku.

Cena "Chernobylite" została przez twórców obniżona w ostatnim czasie z 36 dolarów na 29,99 dolarów. Po premierze gra będzie dostępna nie tylko na Steamie i GOGu, ale również na innych platformach dystrybucji cyfrowej. W trakcie zbiórki funduszy, twórcy obiecali graczom że tytuł nie będzie ekskluzywny dla żadnej z nich.

The Farm 51 nie mogło do tej pory pochwalić się światowym sukcesem, ale biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność historii Czarnobyla, zapoczątkowaną przez serial HBO, polska gra ma naprawdę duże szanse. Twórcom udało się zebrać na grę ponad 206 tys. dolarów z pomocą osób wspierających na serwisie Kickstarter.

Trochę ponad miesiąc temu twórcy udostępnili nam nowy fragment rozgrywki. W "Chernobylite" wcielimy się w rolę fizyka, który tuż przed katastrofą pracował w elektrowni. Po 30 latach postanawia wrócić na miejsce, w którym zginęła jego ukochana.

Twórcy zapewnili, że nie mamy co liczyć na spacery po Czarnobylu. Mimo że miejsce katastrofy zostało bardzo szczegółowo odwzorowane to pełne będzie potworów i demonów z alternatywnej rzeczywistości. I to właśnie oryginalne podejście może być kluczem do sukcesu polskiego tytułu.

KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić