Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

CIA odtajniło 470 tys. dokumentów o Osamie bin Ladenie. Zaskakujące, co terrorysta miał na komputerze

113
Podziel się

Ponad 6 lat po śmierci przywódcy Al Kaidy, amerykański wywiad opublikował szczegóły śledztw, które dotyczyły Bin Ladena.

CIA odtajniło 470 tys. dokumentów o Osamie bin Ladenie. Zaskakujące, co terrorysta miał na komputerze
(Getty Images)
bCOfDoFx

Najbardziej zaskakujące są pliki, jakie terrorysta trzymał na swoim komputerze. Były to dziesiątki filmów propagandowych i zdjęć, ale także nagrania z tortur jego wrogów czy z egzekucji. Wygląda jednak na to, że Bin Laden w swojej kryjówce potrzebował też rozrywki. Na jego laptopie znajdowały się m.in. filmy animowane i popularne komedie: "Tom i Jerry", "Auta", "Epoka lodowcowa" czy "Jaś Fasola".

Na twardym dysku Osama bin Laden miał też swój pamiętnik, którego treści na razie nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się także o niezliczonych filmach pornograficznych, jednak CIA nie potwierdza tych rewelacji, tłumacząc, że nie może publikować nieprzyzwoitych treści. Wśród plików znalazł się jednak film z urodzin jednego z synów terrorysty, na którym uczy on strzelać dwóch chłopców z karabinu.

bCOfDoFz

Ujawnienie tych danych pozwala naszym obywatelom na głębsze poznanie życia wewnątrz organizacji terrorystycznych - komentuje Mike Pompeo, dyrektor CIA.

Wśród innych ujawnionych dokumentów pojawiły się też następne plany Al Kaidy. Amerykański wywiad dotarł do notatek dotyczących zamachu, który miał odbyć się zaledwie kilka miesięcy później niż CIA unieszkodliwiło bin Ladena. Terroryści chcieli "uczcić" 10-lecie ataku z 11 września dokonując podobnie krwawego zamachu - informuje CNN.

Dokumenty CIA ujawniają też związki Al Kaidy z innymi państwami. Są to dowody na współpracę organizacji przewodzonej przez Osamę bin Ladena z Iranem. W dokumentacji znajduje się także potwierdzenie, że za powstaniem w Iraku w 1991 r., które było wymierzone w dyktatorskie rządy Saddama Husajna, również mógł stać bin Laden.

Bin Laden zginął w 2011 roku. Był jednym z najbardziej poszukiwanych terrorystów świata. 2 maja jednostka amerykańskich komandosów Navy Seal wtargnęła do jego kryjówki w Abbottabadzie, gdzie zastrzelono przywódcę Al Kaidy.

bCOfDoFF

Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCOfDoGa
KOMENTARZE
(113)
siwy
3 lata temu
No tak, znaleźli pamiętnik i samochodziki z dzieciństwa ,którymi bawił się Osama oraz zeszyt z I klasy....W pamiętniku oczywiście plan "zamachu" na Nowy York oraz nauka latania Boeingiem dla pasterzy kóz "Boeing dla opornych - wersja pustynna".Kolejne bzdury dla ciemnego ludu.
gosia
3 lata temu
Katastrofa to jest wypadek, a 11 września to był zamach terrorystyczny. Drodzy dziennikarze, używajcie słowników. Polska języka trudna języka. Potem to czyta taki małoletni i pisze z błędami, tak jak Wy.
sss
3 lata temu
razem współpracują a później pokazują :D
bCOfDoGb
Madmax
3 lata temu
CIA - amerykańska organizacja terrorystyczna.
misza
3 lata temu
sraty taty. Husajna i jego kraj zalatwili AMERYKANIE bo nie chcial z nimi wchodzic w interesy czyli handel ropa za pol darmo albo najlepiej za darmo. Teraz siedza w iraku i niby za obrone kraju przed terrorystami daja im bron, szkola żołnierzy i policje a za to kradna rope ile tylko sie da! A glupi tylko tego nie widzi!
Najnowsze komentarze (113)
bob
3 lata temu
żałosne .tylko nie wiem co bardziej wiadomość od Amerykanów czy te brednie redaktora
jaro
3 lata temu
Amerykańska propaganda.
o0o0o0o
3 lata temu
mógł to pokazywać dzieciom. Ja w ciągu ostatnich lat nie obejrzałem żadnego filmu, a wcześniej zjeździłem całkowicie siłownik anteny satelitarnej. Było co oglądać. Mam smart TV , Operę i wszystko, światłowód)
Łukasz
3 lata temu
BZWBK to złodzieje!!!!!
Elle
3 lata temu
W przypadku takich" wrogow" jak Osama zawsze "znajduje sie" filmy prnograficzne. Na takie baje chce sie tylko rzygnasc.
Barany
3 lata temu
Pislot ze smolenska trafil na rozkaz kaczynskiego w brzoze. Nie mial leptopa bin ladena
Pasterz kóz
3 lata temu
Hani Salih Handżur, Przeszedł szkolenie w jednej z prywatnych szkół w Arizonie, po czym w kwietniu 1999 roku zdobył licencję pilota komercyjnego[2].
Agn
3 lata temu
A z dnia egzekucji bin ladena mamy tylko zdjęcie pływającego klapka po wodzie
bCOfDoFT
ta
3 lata temu
Z tym bin ladenem to tak nie do konca a CIA nie maczało w tym paluchów czasem nie współpracował bin laden z CIA??odkopcie inne dokumenty
Anatol
3 lata temu
W normalnym kraju kazdy chłopak strzela z karabiny lub strzelby mysłiwskiej. Tylko w komunie wszystko jest zabronione. I komuna w Polsce trwa w najlepsze.
r.abin
3 lata temu
Coś nie tak, bo to są duperelki o Osamie Ibn Laden - a miało być o zamachu na Kennedy'ego
wolność
3 lata temu
Bin Laden i Saddam to jeden pies. Obaj islamiści i mordercy własnych obywateli.
Pol
3 lata temu
Trupowi mozna wszystko podstawic...a glupi to kupia
ggfjhy
3 lata temu
a gdzie te dokumenty ?????????????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić