o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
|
aktualizacja

Co ubiór mówi o tobie? Czas obalić mity

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się

Doskonale wiemy, że podczas poznawania nowych ludzi kluczową rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Choć nie powinno się oceniać innych tylko na podstawie wyglądu, to według badań jest to nieuniknione. Okazuje się, że w ciągu pierwszych 11 sekund kształtuje się nasza opinia na temat drugiej osoby. Podświadomie wystawiamy jej ocenę, skupiając się m. in. na jej ubiorze. Tak właśnie działa nasza podświadomość.

Coming home. Close up of elegant high heel shoes being taken off by a beautiful nice woman while coming home
Coming home. Close up of elegant high heel shoes being taken off by a beautiful nice woman while coming home (Fotolia)
bEDAOqYB

Nie ma wątpliwości, że wszystkie chcemy dobrze wyglądać, a swoje stylizacje starannie dostosowujemy do okazji. Jednak wciąż panuje kilka mitów, które najwyższy czas obalić. Do tej pory wiele z nas twierdzi, że ubrane w seksowne sukienki wyglądamy na mniej inteligentne, ale czy rzeczywiście tak jest?

Dr Alfredo Gaitan z Uniwersytetu Bedfordshire przeprowadził badania na 64 studentach. Pokazał im dwa rodzaje zdjęć tej samej kobiety. Na tych pierwszych była ona ubrana w spódnicę mini i kurtkę, a na kolejnych miała na sobie sukienkę do ziemi zasłaniającą większość ciała. Następnie wykładowca poprosił badaną grupę studentów o jej ocenę, biorąc pod uwagę kilka podstawowych wytycznych – wierność, status społeczny, moralność, osobowość i inteligencję.

Okazało się, że wbrew pozorom dziewczyna w odkrywających ciało ubraniach wcale nie wyglądała na mniej inteligentną. Według opinii zbadanej grupy nie miało znaczenia to, co miała na sobie. Mówi się, że negatywnie oceniamy kobiety ubrane w seksowne sukienki, ale to mit. W rzeczywistości takie osoby wzbudzają w nas pozytywne emocje– powiedział dr Alfredo Gaitan. Jeżeli więc lubicie nosić ubrania podkreślające wasze kobiece kształty, nie musicie z nich rezygnować.

bEDAOqYD
bEDAOqZe
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić