Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Coca-Cola ujawniła, ile plastiku produkuje rocznie

57 reakcji
0
0
57
Podziel się

Na ujawnienie tych danych Coca-Cola zdecydowała się po raz pierwszy. To krok, na który nie zdobyła się m.in. Pepsi. Ilość została podana w tonach. Doprawdy trudno sobie ją wyobrazić.

Coca-Cola ujawniła, ile plastiku produkuje rocznie
(flickr.com)

3 mln ton rocznie. Tyle plastiku potrzeba, by zapakować i przetransportować wszystkie wytwarzane przez koncern produkty.

Trudno jest sobie z wizualizować jak wyglądają 3 mln ton. Ale każdy z pewnością jest sobie w stanie wyobrazić płetwala błękitnego. No to teraz wyobraźcie sobie 15 tys. takich wielorybów. To mniej więcej tyle samo – pisze BBC.

Dane od Coca-Coli to część większego raportu. Przygotowała go Fundacja Ellen MacArthur, która stara się wywierać naciski na firmy oraz rządy, w celu ograniczenia zaśmiecania ziemi plastikiem. Niestety nie wszystkie czołowe marki zgodziły się przyznać, w jakim stopniu ich produkty przyczyniają się do generowania plastikowych zanieczyszczeń. Znalazły się wśród nich Pepsi, L’Oreal i H&M.

Coca-Cola obiecuje. Firma ogłosiła w zeszłym roku,że będzie odchodziła od plastiku. Do 2030 r. chce przejść całkowicie na butelki zwrotne oraz metalowe puszki. Ma do dotyczyć działalności koncernu na całym świecie oraz wszystkich produkowanych przez niego marek napojów.

Problem plastiku coraz bardziej widoczny. O plastikowych hałdach jest na świecie coraz głośniej, dużo mówi się też o mikroplastiku, który odkłada się w naszych organizmach. W ślady Coca-Coli poszły zatem inne znane firmy. One również ujawnił, ile plastiku produkują co roku.

  • Nastle: 1,7 mln ton
  • Unilevry: 610 tys. ton
  • Colgate: 287 tys. ton
  • Burberry: 200 tys. ton

Coraz większa świadomość. Wiele światowych marek stara się być otwartymi na kwestie ograniczania produkcji plastiku. W lutym bieżącego roku Nestle pozbyło się plastikowych słomek ze wszystkich swoich produktów. Zastąpiono je papierowymi. Tymczasem Burberry, zapowiedziało, że zamierza skończyć z niszczeniem niesprzedanych akcesoriów, ubrań i perfum. Po publikacji danych, z których wynikało, że firma co roku pozbywa się w ten sposób towaru wartego niemal 29 mln funtów, spotkała ją fala krytyki.

Zobacz także: Plastik jest wszędzie. Naukowcy znaleźli go w ludzkim kale

57
0
0
KOMENTARZE
(57)
blq
10 miesięcy temu
zuRZywa - MASAKRA !!! Poprawcie bo siara jak byk !
223344
10 miesięcy temu
kto to pisał???????
Europejczyk
10 miesięcy temu
"zurzywa" ???
gość
10 miesięcy temu
Za moich czasów były tylko szklane i to z takim szybko otwierającym się korkiem przytwierdzonym do butelki drutem na stałe wystarczyło uderzyć w drut i się sama otwierała jednym zdaniem szklane to szklane nie zastąpi tego żaden pks
martini
10 miesięcy temu
Nastle i Unilevry...ja prd :):):))::):)!! redachtór miszcz:):)
Najnowsze komentarze (57)
T
10 miesięcy temu
Kiedys byly szklane butelki później w latach 90 plastikowe zwrotne butelki w Polsce i gdzie sie to podziało ⁉️
Mikey
10 miesięcy temu
Co to za analfabeta pisal? Orty plus Nastle i Unilevry...
Słownik
10 miesięcy temu
Nie „Unilevry”, a „Unilever”... Kto pisał ten „artykuł”?
pawel cz-wa
10 miesięcy temu
kiedyś nie było plastików i było dobrze, butelki zwrotne były, sprzedawało się do sklepów, butelka z mleka też były skupywane, a teraz co masz tony śmieci za które musisz jeszcze płacić firmą, które to jeszcze odbiera i sprzedaje dalej.... PRL jaki był ale nie był taki zły porónując do dzisiejszych czasów,
Ssss
10 miesięcy temu
Wystarczy wprowadzic wysokie oplaty za butelki ja w skandynawi i nie bedzie problemu z plastikem.
Ben
10 miesięcy temu
Komu przeszkadzały szklane butelki? Były ekologiczne!
Taki se obser...
10 miesięcy temu
Tak naprawdę, to cola jest zielona, tylko tak ją barwią żeby nie odrzucało zbyt mocno na jej widok. :)
Ed
10 miesięcy temu
Ktoś to jeszcze pije?
Maciej Slimok
10 miesięcy temu
NAstle, UniLEVRY, Boshe kogo wy tam trzymata?!
Michał Kupiec...
10 miesięcy temu
No to kapitalizmowi zajęło 28 lat od upadku socjalizmu by dojść do rozwiązać wypracowanych w socjalizmie... ciekawa sprawa.
v
10 miesięcy temu
Unilevry ??? co to ?
mmm
10 miesięcy temu
po prostu trzeba wprowadzić zakaz produkcji tego syfu a kto pije coca colę itp. to frajer dorabiający światowych trucicieli, kasujący własne zdrowie
hmm
10 miesięcy temu
Ani Coca -Cola ani inne firmy nie produkują plastiku a jedynie używają produktów z plastiku (opakowania). W dobie druku 3D normą powinno być skupowanie i przerabianie na filament zamiast wywalania do oceanu
aj!
10 miesięcy temu
Ajajaj!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić