o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Contra Mundum dostało dofinansowanie na tournee. Zespół, który śpiewa o Żołnierzach Wyklętych, pojechał w "trasę widmo"

29
Podziel się

Zespół Contra Mundum, który gra "patrio rocka", wrócił właśnie z trasy po Wyspach Brytyjskich. Tournee okazało się totalnym niewypałem. Grupa miała wystąpić w 3 miastach, ale koncert w Londynie odwołano w ostatniej dosłowni chwili. Zespół na trasę dostał dofinansowanie od Stowarzyszenia Trzy Kropki, które dostało grant z kasy MSZ - ponad 150 tys. złotych.

Koncert zespołu Contra Mundum
Koncert zespołu Contra Mundum (Agencja Gazeta, Łukasz Wądołowski)
bDgUXdph

Zespół Contra Mundum powstał 3 lata temu. Muzycy grają patriotycznego rocka i nagrali dwie płyty: "W wierszu i boju" oraz "Cześć i Chwała Bohaterom". Śpiewają między innymi o Żołnierzach Wyklętych i majorze Zygmuncie Szendzielarzu, pseudonim "Łupaszka". Nakręcili także teledysk do filmu "Wyklęty" oraz wystąpili podczas Nocy Muzeów dla MKiDN. O mini-trasie zespołu z kieszeni polskich podatników napisał "Vice". Zespoł wykonuje utwory do tekstów Gajcego, Baczyńskiego, Norwida czy Słowackiego.

W maju 2017 roku Contra Mundum został wybrany "ambasadorem polskiej kultury" przez MSZ. Resort Witolda Waszczykowskiego przyznał Stowarzyszeniu Trzy Kropki grant w wysokości ponad 150 tys. złotych. Na co? Między innymi na trasę koncertową "Honour & Glory to the Heroes" po Wielkiej Brytanii. Tylko, że wyjazd okazał się totalnym niewypałem.

Promocja koncertów na Facebooku. "17, 32 i 10 internautów"

Pod koniec października muzycy mieli wystąpić w Southampton, Londynie oraz w Manchesterze. Ale koncert w stolicy został odwołany. Promocja wydarzeń? Prawie żadna. "Nie zostały spełnione podstawowe zabezpieczenia techniczne, do których zobowiązał się organizator na terenie Zjednoczonego Królestwa" - tłumaczy Stowarzyszenie Trzy Kropki, które zgłosiło Contra Mundum do konkursu MSZ.

bDgUXdpj

Na Facebooku udział w wydarzeniach deklarowało odpowiednio 17, 32 i 10 internautów. Jak wypadły występy w Southampton i Manchesterze nie wiadomo, bo zespół nie pokazał zdjęć.

Oto cały koncert zespołu z okazji Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

"Tak zupełnie poważnie - ciekaw jestem, kto z ekspertów zarekomendował dofinansowanie przez MSZ występów Contra Mundum w Wielkiej Brytanii i uczynił z nich 'ambasadorów kultury polskiej'" – napisał na Facebooku dziennikarz Bartek Chaciński.

bDgUXdpp
bDgUXdpK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(29)
orest
3 lata temu
Jaka kultura, tacy ambasadorzy.
hańba
3 lata temu
Jak można promować Żołnierzy Wyklętych mających na rękach krew niewinnych cywili a często nawet dzieci
Obserwator
3 lata temu
Powinno się wszcząć postępowanie prokuratorskie za znieważenie flagi państwa, gloryfikację bandytów i marnowanie społecznych pieniędzy. A ponadto są to straszne gnioty.
bDgUXdpL
ofiary wyklęt...
3 lata temu
takie dziwne czasy chamstwo i bandytyzm wygrywa z bohaterswem i honorem
joda
3 lata temu
Głupi, głupszy, polak.
Najnowsze komentarze (29)
as
3 lata temu
Ale bzdury piszecie. W Londynie na ich koncercie było 7 tys. ludzi.
Spiewak
3 lata temu
Normalnie noc Walpurgi. Szkaradzieństwo...
pik
3 lata temu
"wyczuli blusa"
Bielik
3 lata temu
Patriotyzm nie po myśli polityków polskich spod flagi niebieskiej z gwiazdkami. Juz zapomnieli o przelanej polskiej krwi w obronie Ojczyzny i Europy?
discopolo bez...
3 lata temu
Sabaton jakoś bez dotacji dawal radę....ergo, żadnych dotacji!
qwertghjkl
3 lata temu
"Żołnierze wyklęci w kiblu zamknięci" xD
niko
3 lata temu
Ambasadorem polskiej kultury na Wyspach jest Katy Carr która krzewi pamięć o polskich bohaterach wojennych. Jej występy, często okolicznościowe i bezpłatne promują kulturę o wiele bardziej niż te nadymane dupki grające za ministerialne pieniądze nie mówiąc o tym że jej angielski jest autentyczny a nie opanowany na trzytygodniowym kursie finansowanym przez MSZ.
of.
3 lata temu
Buraki
bDgUXdpD
aa
3 lata temu
A co lepiej dać na parady homo z różowymi piórkami w tyłkach a może na festiwał cygański?
Bohun
3 lata temu
Dobre to jet i fajne!
Fan
3 lata temu
Porażka! Znam zespół FORTECA grają chyba z 15lat taką muzykę i idzie im coraz lepiej- mnóstwo koncertów w Polsce, a to Contra Mundum to za kilka lat może im supportować. Widocznie któryś z członków ma wujka w ministerstwie i tak ich chciał wypromować - porażka.
hary-63
3 lata temu
co to za badziew!!!!!!!!!Kto tego słucha??????
B52
3 lata temu
Lewactwo wesłała by w trasę babę z brodą ale niem mamony
CzolemPotezne...
3 lata temu
Brawo.Brawo.Brawo.a za spiewanie o pedalach i zbiczencach zamykac do paki.N ie zyje wielka Polska a gestapo gnije
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić