o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Katarzyna Bogdańska
|

Coś pękło? - jak układa się między MON a Pałacem Prezydenckim

67
Podziel się

Ostatnia wymiana korespondencji między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Obrony Narodowej to potwierdzenie napiętych relacji między obydwoma ośrodkami władzy. Jak naprawdę wyglądają stosunki między prezydentem Dudą a ministrem Macierewiczem? Czy czeka nas nowa odsłona „wojny na górze”?

Coś pękło? - jak układa się między MON a Pałacem Prezydenckim
(PAP)
bDgwnwjp

Chwilowe trudności, chłodna męska przyjaźń, czy rodzący się konflikt? Jakie są obecne relację na linii Pałac Prezydencki – Ministerstwo Obrony Narodowej? Obie strony zapewniają, że to są normalne relacje, a stosunki partnerskie. Jednak czy tak jest w istocie? - pisze w artykule w tygodniku "wSieci” Marcin Fijołek.

Wystarczy jednak wyłączyć kamery i dyktafony, by okazało się, że rzeczywistość nie jest tak kolorowa. – Już samo to, że resort kazał czekać prezydentowi kilka dni na odpowiedź, wskazuje, iż relacje są szorstkie. Gdy pytania wysyła zwierzchnik sił zbrojnych, MON powinno być postawione na nogi. Nie mówiąc o tym, że odpowiedź z resortu przyszła dopiero, gdy o pismach zaczęły mówić media. Inaczej można byłoby czekać i czekać… – relacjonuje jeden z naszych informatorów bliskich pałacowi. Z kolei w resorcie obrony zapanowała konsternacja. Część posłów PiS związanych z Macierewiczem nie była zadowolona, że wątpliwości są wyjaśniane przy otwartej kurtynie. – Pośrednictwo mediów przy tej sprawie było zbędne. Tym bardziej że pisma wypłynęły w TVN, co nie służy sprawie – słychać wśród osób trzymających wsporze stronę szefa MON – przekonuje dziennikarz.

Marcin Fijołek pokazuje, że ze strony MON, można wyczuć pewne lekceważenie prezydenta.

bDgwnwjr

– Chodzi o sposób komunikacji. Pan minister potrafi jednego dnia solennie zapewniać w swoim stylu, że sprawa zostanie niezwłocznie załatwiona, po czym miesiącami nic się nie dzieje – słyszymy od osoby będącej przy rozmowach z Macierewiczem. Kontakt z samym ministrem (i kierowanym przez niego resortem) bywa zresztą utrudniony – urzędnicy BBN nieraz skarżyli się na ignorowanie ich przez MON. Co na te zarzuty odpowiadają ludzie z ministerstwa? – Było kilka niezręczności, prezydent mógł się czuć zaskoczony, ale wynikało to raczej z chaosu, który czasem wkrada się w nasze działania, nie było w tym złośliwości wymierzonej w prezydenta ani BBN – twierdzi jeden z wysokich rangą urzędników MON – twierdzi dziennikarz.

Źródło: wSieci

bDgwnwjS
KOMENTARZE
(67)
Un
4 lata temu
antoni ma zly humor bo chlopak go rzucil;
Kleszcz
4 lata temu
PiS to zaledwie 29 % ze 100% obywateli Polski . Pozostale 71% ktorzy na nich nie glosowali jak zechca to nakryja ich czapkami. Tyle mam do was pisuarki.
afrykaner
4 lata temu
będą obaj leżec plackiem przed papa Rydzykiem.
bDgwnwjT
ala
4 lata temu
obaj siebie warci słudzy jarka
Radio MaRyja
4 lata temu
Chaos w MON. Jaja sobie robią. Jak nie potrafią zapanować nad chaosem w biurze to co tu mówić o obronności kraju. Jaja na całego i kabaret.
Najnowsze komentarze (67)
rozos
4 lata temu
Po prostu wstyd i żenada, kim jest Pan Prezydent? Szkoda słow i każdy widzi kto rzadzi i dlaczego.Szkoda.że Polska nie ma prawdziwego prezydenta....
Zbrozło
4 lata temu
Oj lewaki to wam było lepiej za PO? Jak zabierali wciąż pieniądze ludziom a nic w zamian nie dawali? Zasiłek pogrzebowy zmniejszyli podatki zwiększyli,OFE okradli i długo by wymieniać .Krótkowzroczność czy zaniki pamięci? Lemingi. No proszę wypiszcie co takiego dobrego PO i PSL zrobiła dla zwykłego obywatela no co dalej piszcie.Owszem PIS nie jest idealny ale PO im do pięt nie dorasta a na razie nic lepszego sie nie szykuje.Pozdrawiam i miłego dnia życzę
jxx.
4 lata temu
pewnie mu pękła rura wydechowa.
normalny
4 lata temu
Coś pękło? nooo- pękła guma u kaleson wiszą jaja , jak salceson
pracownik PIS...
4 lata temu
PIS, to dziecinada. Czas odejść.
ff
4 lata temu
Kaczyński sprawę już wyjaśnił, notariusz to notariusz, prawda?
moher
4 lata temu
Prezydent już to tłumaczył . To są normalne standardy w uczciwych rządach. Że platforma ustalenia zawierała w knajpie u Sowy, to było nie normalne. Ale - mów do słupa , a słup ....
Czlowiek
4 lata temu
Za jaką Polske walczyli i gineli nasi przodkowie...? Wstyd i chanba
bDgwnwjL
OnyXs
4 lata temu
Banda zakompleksionych człowieczków z obłędem w oczach. Egzorcyste na nich trzeba a nie rządzić narodem !
ubić gnoja
4 lata temu
a najgorzej ,że sezon sie skonczył i nasza pacynka co umie udawać narciarza ,nie ma co robić
jojo
4 lata temu
negatywne komentarze tylko po co , rząd rządzi a ludzie żyją normalnie i po co ci wszyscy na bezproduktywną awanturę tracą czas zamiast pracować w swoich partiach nad propozycjami dla narodu bo z czym pójdą na wybory? z awanturą?
Prawnik
4 lata temu
Ciekawe, jak juz spotkaja sie na lawie oskarzonych, kto bedzie wkopywal kogo? Bedzie niezly cyrk, i, mam nadzieje, sprawiedliwe i adekwatne do czynow, wyroki.
Antek pisssss...
4 lata temu
Ale i tak wszystko zostanie zamiecione pod dywan.Macierewicz jest nie tykalny.Narodzie nie łudz się że to coś zmieni.
afrykaner
4 lata temu
będą obaj leżec plackiem przed papa Rydzykiem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić