Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Cudzoziemcy zjeżdżają do Polski na zakupy. Ukraińcy wydają więcej niż Niemcy

22
Podziel się

Cudzoziemcy w Polsce wydali w II kwartale 2017 r. 10,9 mld zł. W tym samym czasie Polacy za granicą przeznaczyli na zakupy ok. 4,8 mld zł. Najwięcej nad Wisłą wydają Ukraińcy, którzy "przepuszczają" niemal całą wypłatę.

Najwięcej zostawiają w Polsce goście z Ukrainy, za nimi są Litwini i Białorusini
Najwięcej zostawiają w Polsce goście z Ukrainy, za nimi są Litwini i Białorusini (PAP, Wojciech Pacewicz)
bEKPKlcl

Dane o ruchu granicznym i wydatkach cudzoziemców w Polsce podał GUS. W II kwartale 2017 r. szacunkowa liczba przekroczeń granicy Polski wyniosła
75,2 mln, z tego 46,0 mln dotyczyło cudzoziemców, a 29,2 mln Polaków.

W tym czasie obcokrajowcy wydali w Polsce ok. 10,9 mld zł, natomiast Polacy za granicą ok. 4,8 mld zł. W odniesieniu do analogicznego okresu
2016 r. dane były wyższe odpowiednio o 5,5 proc. i o 4,6 proc.

Zobacz także: Zobacz także: Ukraińskie samochody rejestrowane w Polsce. O co tu chodzi?
bEKPKlcn

Wchodząc głębiej w szczegóły okazuje się, że obcokrajowcy najwięcej wydali na zakup towarów nieżywnościowych przeznaczyli (ok. 83 proc.). Na żywność i napoje bezalkoholowe przeznaczyli ok. 13 proc., a na pozostałe wydatki (usługi) ok. 4 proc.. Spośród artykułów nieżywnościowych największym zainteresowaniem cudzoziemców cieszyły się materiały do budowy, remontu i konserwacji mieszkania lub domu (ok. 25 proc. wydatków na towary nieżywnościowe), sprzęt RTV i AGD (ok. 19 proc.) oraz części i akcesoria do środków transportu (ok. 16 proc.).

Najwięcej pieniędzy wyjadą w Polsce osoby przekraczające granicę z Ukrainą - jednorazowo 773 zł. Te dane robią szczególne wrażenie, gdy zestawi się je ze średnią pensją na Ukrainie - zauważa w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Krzysztof Inglot, Prezes Personnel Service. Ukraińcy zarabiają przeciętnie w przeliczeniu na złotówki ok. 960 zł, więc zostawiają w Polsce niemal całą swoją pensję.

Dla porównania osoby przyjeżdżające z "bogatych" Niemiec wydają w Polsce średnio 448 zł. Więcej wydają przyjezdni z Białorusi (616) i Litwy (628), choć Ukraińcom nie dorównują.

bEKPKlcO
KOMENTARZE
(22)
Carmina
4 lata temu
Gdzie moj komentarz? CENZURRRRRRAAAA!!!!!!!!
zyx
4 lata temu
ha ha ha! no to teraz trzeba ZAKAZAĆ HANDLU W NIEDZIELĘ! żeby zarżnąć kurę znoszącą złote jajka! bo co takich Ukraińców czy Białorusinów obchodzi nasza niedziela?? albo robimy biznes, albo ktoś inny zgarnia kasę! głupi naród, który tego nie rozumie!
trex
4 lata temu
Otwórz oczy. Ukraińcy wydają w Polsce najwięcej ponieważ tu pracują. To tak jakby powiedziec ze w Niemczech najwięcej wydają Turcy.
bEKPKlcP
m
4 lata temu
Nie ma cię czym chwalić bo markety wywiozą pieniądze za granice i Polska prawie nic z tego nie zobaczy wzbogaca się Francuzi , Niemcy , Portugalczyk itd a polski rząd zobaczy figę z makiem ha ha ha
ffkkssssssss
4 lata temu
jesli wydaja kase w dyskontach typu lidl,biedronka czy kaufland to NIC z tych pieniedzy nie zostaje w Polsce i nikogo z nas nie zasila,biorac pod uwagę ze te molochy z nedzna,pędzoną gmo żywnoscią nawet sie w Polsce nie opodatkowują.zrozumieli propagande wynikajacą z artykułu?
Pan
4 lata temu
Tylko ukrainiec na pust do Polski nie wjeżdża. Fajki aż wysypują się z ich aut. A marnej jakości paliwo śmierdzi w co drugim gospodarstwie na wschodzie Polski.
Fg
4 lata temu
Myslalem, za Kaczynski wydal zakaz handlu przygranicznego? Widac kasa sie skonczyla na 500+?
Tu i teraz
4 lata temu
...to chyba dobrze że kupują w Polsce....tylko się cieszyć...
dik
4 lata temu
Jeszcze przywrócić ruch graniczny z Rosją wpadnie dodatkowo kasa
DIk
4 lata temu
I to jest super wiadomość napędzają naszą gospodarkę i chyba o to chodzi
zx
4 lata temu
biedni ukraińcy, taka bieda u nich że wydają majątki w Polsce
Takata
4 lata temu
Ukraińcy wydają CAŁĄ WYPŁATĘ w POLSCE, i cała kasa idzie do zagranicznych marketów, więc.
..........
4 lata temu
co z tego że w Polsce, jak ta kasa wędruje do kiesznei koncernów które maja sklepy w polsce....
bEKPKlcH
lwisko
4 lata temu
Ruski się śmieją z Ukraińców , że znowu pracują u polskiego pana , jak przed wojną(ale chyba lepiej wychodzą , jak u ruskiego współtowarzysza. .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić