REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski31.08.17 (11:08)

Czekolada ratunkiem dla cukrzyków. Naukowcy znaleźli niezwykłe zastosowanie

Kakao jest niezwykle bogate w związki chemiczne, które są kluczowe dla osób zmagających się z cukrzycą. Naukowcy nie mają wątpliwości - czekolada to nie tylko "niezdrowe słodycze".
iStock.com

Dużo czekolady powinni jeść chorzy na cukrzycę typu 2. To rodzaj, na który cierpi ok. 80 proc. wszystkich cukrzyków. Kakao wspomaga bowiem komórki odpowiedzialne za produkcję insuliny, której zbyt niski poziom jest objawem choroby. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Brighama Younga, którzy zaznaczają, że zdrowych związków najwięcej znajduje się w czekoladzie gorzkiej.

Czekolada bogata w kakao może też pomóc w odchudzaniu. W połączeniu z dietą bogatą w tłuszcze, kakao wspomagało utratę wagi podczas testów laboratoryjnych przeprowadzanych na zwierzętach - donosi "New York Post".

REKLAMA

Jest jednak pewien problem. Choć u ludzi zasada działania kakao na organizm będzie taka sama, to, by zauważyć jej efekty ludzie musieliby jeść jej ogromne ilości. Jednak być może wkrótce uda się stworzyć syntetyczne leki o takich samych właściwościach i większym stężeniu zdrowych związków.

Nie przegap: Jak zabija cukrzyca?

Wyniki naszych badań zbliżyły nas do bardziej efektywnego wykorzystania jedzenia w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi chorych na cukrzycę typu 2, a nawet w przyszłości całkowicie odwrócić jej objawy - skomentował Anrew Neilson, współtwórca raportu opublikowanego w "Journal of Nutritional Biochemistry".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij