REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Piotr Barejka02.02.19 (08:03)

Czesi ogłaszają epidemię. Szaleje grypa

Liczba zachorowań na grypę przekroczyła w Czechach stan alarmowy. Władze ogłosiły epidemię. Zalecają, aby unikać dużych skupisk ludzkich. Apelują o rozwagę. Najwięcej zachorowań odnotowano wśród dzieci w wieku przedszkolnym.
Domena publiczna

Najbardziej dotknięte przez grypę regiony to m.in. te sąsiadujące z Polską - liberecki i morawsko-śląski. Poza tym choroba szaleje w regionie pilzeńskim i południowo-morawskim.

- Zalecam obywatelom, żeby unikali większych skupisk ludzkich, a przede wszystkim przestrzegali podstawowych zasad higieny, takich jak kichanie do chusteczki, a po podróży komunikacją miejską - mycie rąk - ogłosiła Eva Gottvaldova, Główna Inspektor Sanitarna.

REKLAMA

Inspektor apeluje również o rozwagę i radzi, aby nie lekceważyć objawów choroby. - Zachowujcie się odpowiedzialnie, nie lekceważcie infekcji i nie roznoście choroby - podkreśliła

Liczba zachorowań w całym kraju wynosi 1715 na 100 tys. mieszkańców. W porównaniu z zeszłym tygodniem to o prawie 20 proc.więcej. Chorobę uznaje się za epidemię, gdy liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców przekroczy 1500.

W Polsce szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. Część szpitali zakazała lub ograniczyła odwiedziny chorych, aby ustrzec się przed wirusem.

Źródło: Polsat News/PAP

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij