o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Członek ISIS schwytany w Polsce. Organizował zamach

134
Podziel się

Już niedługo może ruszyć proces przeciwko Mouradowi T. - członkowi ISIS zatrzymanemu przez ABW. Do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynął bowiem akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który najprawdopodobniej współorganizował krwawy zamach w Paryżu.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Youtube.com)
bESqpQpx

Mourad T. jest oskarżony o terroryzm i udział w międzynarodowej organizacji terrorystycznej. Śledczy twierdzą, że jako członek Państwa Islamskiego pełnił on rolę zwiadowcy Abdelhamida Abbaouda - głównego odpowiedzialnego za zamach w Paryżu 13 listopada 2015 r.

Postępowanie w tej sprawie było bardzo trudne. Prowadzący śledztwo wykonywali osobiście czynności na terenie wielu krajów Unii Europejskiej. Przy zbieraniu materiału dowodowego korzystano też z ustaleń organów wymiaru sprawiedliwości państw UE dotyczących działalności ISIS - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Co terrorysta z ISIS robił w Polsce? Z ustaleń śledczych wynika, że jego głównym zadaniem było zbieranie i przekazywanie Abbaoudowi informacji z trasy, którą poruszał się po Europie. Abbaoud został zabity przez francuską policję w zasadzce w Saint Denis 18 listopada 2015 r. Miał zajmować się także wysyłaniem bojowników i zwiadowców do krajów Europy Zachodniej - informuje RMF 24.

bESqpQpz

Mourad T. został zatrzymany we wrześniu 2016 roku. To wtedy przeciwko Marokańczykowi ruszyło tajne śledztwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy jego proces.

Zobacz także: Zobacz także: Jak wyglądałby atak terrorystów na Okęcie?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESqpQqa
KOMENTARZE
(134)
eee
2 lata temu
a kto placil za to sledztwo na pewno polacy i po co nalezalo deportowac go do francji i z glowy
detektyw
4 lata temu
super --- tylko on tu nie był sam i to pewne , więc gdzie reszta koleżków ? ilu naszych w tym siedzi po uszy , te odcinania głów to nie jakaś nowa metoda bo bardzo stara i tym tropem należy iść, ile takich zabójstw było w kraju ?
Hde
4 lata temu
Zabić smiecia
bESqpQqb
Kaziu
4 lata temu
Zrobić wszystkim test na Polaka zanim wjada. Goloneczka I litr bimbru. Jak wymieknie to za drzwi.
Przełąduj!
4 lata temu
oczyścić Polskę z islamskiego kolorowego barachła zanim się rozplęgnie jak wszy i szczury
Sir Winston C...
4 lata temu
ISLAM U CZŁOWIEKA JEST GROŹNIEJSZY NIŻ WŚCIEKLIZNA U PSA
albo powisić ...
4 lata temu
rozstrzelać kulami posmarowanymi wieprzowym smalcem!
ww
4 lata temu
rozstrzelac
Jan IV Sobies...
4 lata temu
Zlikwidowac islam w Europie, wszystkich muzulmanow deportowac z Europy. Chcemy zeby Europa tak jak Japonia byla wolna od islamu!
sds
4 lata temu
ciekawe ile durnych polskich szamatek puknal ???
allahGOVNO🐷�...
4 lata temu
Boczkiem go oblorzyc Boczkiem, a ogon🐖 swinski w😲 dvpe .😂😁
21cm
4 lata temu
W tym roku ustalili nową ulgę na kota.
Wolf
4 lata temu
Islam zakaz wjazdu do kraju . Bezapelacyjnie i bezwzględnie . Mieszkających obecnie wy Polsce natychmiastowo wywieść na pustynie !
bESqpQpT
tygrys 007
4 lata temu
Państwo islamskie powinno być zmiecione z powierzchni ziemi tacy ludzie powinni być zabici od razu na miejscu powinna powstać między narodowa armia do walki z państwem islamskim tak samo w Polsce straz ochrony kolei na dworach powinna być uzbrojona w bron palną powinno powstać więcej posterunków policji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić