REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 37 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka23.10.19 (06:50)

Człowiek sprzed 600 lat. Zobacz twarz cierpiącego katusze

Zrekonstruowano twarz średniowiecznego mężczyzny, którego szczątki znaleziono 4 lata temu. Jego szkielet ma ponad 600 lat. Naukowcy nie tylko odtworzyli jego twarz, ale ustalili również, że cierpiał na niezwykle bolesne choroby.
AOC ARCHEOLOGY GROUP

Szczątki mężczyzny były jednym z 60 szkieletów znalezionych podczas przebudowy Aberdeen Art Gallery w 2015 r. Badania wykazały, że mężczyzna, którego szczątki odkryto w Szkocji, żył ponad 600 lat temu.

Trwające po wykopaliskach prace szczegółowo analizują szczątki i dostarczą nam niesamowitych informacji na temat pochowanych tutaj ludzi, w tym ich wieku, płci, zdrowia i stylu życia - powiedziała dr Paula Milburn z AOC Archaeology.

REKLAMA

Dzięki technologii rekonstrukcji twarzy naukowcy odtworzyli, jak wyglądał mężczyzna. Badania wykazały, że miał co najmniej 46 lat i ok. 157-165 cm wzrostu. Naukowcy ustalili także, że cierpiał na rozległą chorobę zębów i stawów.

AOC ARCHEOLOGY GROUP

Mężczyzna prawdopodobnie nie pochodził z Aberdeen. Zdaniem naukowców dorastał w północno-zachodniej części Highlands lub na archipelagu Hebrydy Zewnętrzne w Szkocji.

Zobacz także: Myśleli, że to kochankowie. Prawda okazała się zupełnie inna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij