o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Marcelina Kolewska
|

Czy ustawa o IPN zachwiała sondażami? Nowe badanie

52
Podziel się

Kryzys wokół nowelizacji ustawy o IPN nie zaszkodził PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się nadal największym poparciem. Z kolei największym przegranym jest Nowoczesna, która balansuje na granicy progu wyborczego – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się nadal największym poparciem
Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się nadal największym poparciem (PAP, Leszek Szymański)
bDeBtQol

Choć PiS, w porównaniu z poprzednim badaniem straciło 0,7 proc., to z poparciem na poziomie 42,7 proc. ponad dwukrotnie przebija Platformę Obywatelską. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć obecnie na 20 proc. głosów (wzrost 1 proc.).

Zaskakująco mocno trzyma się SLD, który może liczyć na 7,2 proc. głosów (wzrost o 0,5). Do Sejmu weszłyby także: PSL (6 proc.), Kukiz'15 (5,7 proc.) oraz Nowoczesna z wynikiem 5,3 proc. (spadek o 3,1 proc.).

bDeBtQon

Na mandaty poselskie nie może liczyć Partia Razem (2,9 proc.). Dużo, bo aż 9,4 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosowałoby.
42,7 proc. głosów dla PiS przełożyłoby się na 269 miejsc w Sejmie (większość konstytucyjna to 307 mandatów.

Źródło: Rzeczpospolita

bDeBtQoO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(52)
ghj
3 lata temu
tak trzymać !!!!!!!!!!! nie będzie niemiec pospołu z żydem pluć nam w twarz ..!!!!!!!!!
lodzianin
3 lata temu
nowoczesna sie skonczyla i skonczy jak ruch palikota !!
Koniec PO
3 lata temu
Żydzi nie zapominajcie i nie załamujcie historii -Obozy są Niemieckie...
bDeBtQoP
hej
3 lata temu
wyborcy doceniają walke o dobre imie POLSKI , tylko PIS ma odwagę walczyć z całym światem o prawdę , ustawa słuszna a jak użyje takich zwrotów szkalujących dobre imie naszych bohaterów z wojny z Niemcami to do sądu z nim , dochodzic w międzynarodowym trybunale prawdy , niech Niemcy pokażą te wszystkie papiery na temat obozów które budowali a potem w obozach zabijali wszystkie niearyjskie nacje , kto zarządzał , kto wydawał polecenia i kto był katem niech świat dowie sie prawdy a ci co mówią ,że to polskie to karać wysokim odszkodowaniem na rzecz POLSKI bo nas to kosztuje ciągle prowadzić kampanię uświadamiającą , że to były niemieckie obozy i niemcy hitlerowskie tam zabijali Żydów i inne narody , jak sąd wyda wyrok i zabroni nazywać polskimi a nakaże z mocy prawa nazywać NIemieckie obozy śmierci na okupowanych przez Niemcy w czasie 2 wojny światowej terenach POLSKI,---to świat pozna prawdę --- Hitler chciał czystej rasy aryjskiej-- katem byli Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
polak
3 lata temu
kto sprzeciwia się tej ustawie jest wrogiem Polski
Najnowsze komentarze (52)
lili
3 lata temu
sle dwa nagie szpadle
Opineo
3 lata temu
Jarusiowe pieski dobrze zapłacę z publicznych pieniążków i sondaż będzie ok
j
3 lata temu
Znowu patrzą nas nas za granica jak na frajerów. No, ale to "my" wybralismy tych co nas reprezentuja za granica. Nie ma co sie dziwic, że nas tak odbierają. Wstyd i smród pozostanie na lata.
Mocherova
3 lata temu
Zobaczymy przy urnach .Emeryci i Renciści nie zapomną tych ogromnych podwyżek emerytur. 2017/2018
jas
3 lata temu
na tej fotce to taka stara bezzębna złośliwa czarownica
Maciek
3 lata temu
Ponad 40% "katolików"-nazistów -antysemitów!!!!!!!!! Ludzie co się dzieje?????? Jezus się w grobie przewraca. A Hitler sie cieszy że jacyś psychopaci dopełniają jego ideologię.Ja wyjeżdżam
Jan
3 lata temu
A na kogo ludzie mają głosować, jak opozycji nie ma? Jak wyjdzie ten z białymi zębami to okazuje się, ze zupełnie nic nie ma do powiedzenia.
Psychiatra
3 lata temu
Wyborcy tej pajęczyny pisowskiej to funkcjonalni analfabeci dalej nic nie zrozumieli Nacjonalizm i populizm kwitnie w narodzie
bDeBtQoH
polak z
3 lata temu
cyganstwo , za komuny bylo jak u kaczki , 100% poparcia bo kontrowali wszystko tak jak teraz, trybunal ,sady, i wszelkie kolesiostwo jak nigdy. no i dlatego !!!!!
jdk
3 lata temu
Strach pomysleć jak kurdupel będzie jeszcze rządzic w przyszłosci, najszybciej to stolicą będzie Toruń a rydzyk król zebraków, i złodzieji będzie brylował na salonach Pisowskich!!!
kaczykuper
3 lata temu
Aż wstyd się przyznać,że się przyjechało z tego kraju.Kraju zdominowanym przez kropidło i wodę święconą,gdzie każdy kurdupel marzy tylko o swojej wielkości.Amen
janek wisniak...
3 lata temu
O ile mialem watpliwosci czy glosowac na PIS, to po tej ustwie zdobyli moje glosy i mojej zony w kolejnych 3 wyborach.
wstyd
3 lata temu
Ta ustawa pokazala ilu jest w Polsce antysemitow
ele
3 lata temu
Machina V kolumny działa sprawnie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić