o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Expose Mateusza Morawieckiego. Adrian Zandberg: nie wiem, czy to jest normalne

38
Podziel się

- Nie wiem, czy to jest normalne, że pana kolega Antoni Macierewicz chce Polski katolickiej. Nie wiem, czy to jest normalne, że jest jeden prezes i jedna partia - mówił do premiera w Sejmie Adrian Zandberg (Lewica), oceniając expose Mateusza Morawieckiego.

Adrian Zandberg podczas debaty po expose premiera Mateusza Morawieckiego
Adrian Zandberg podczas debaty po expose premiera Mateusza Morawieckiego (PAP, Paweł Supernak)
bDTWECJN

Adrian Zandberg z Partii Razem, odnosząc się do expose Mateusza Morawieckiego, stwierdził, że "bilans rządów Prawa i Sprawiedliwości jest inny niż ten, który nakreślił szef rządu. - Ludzie uciekają z budżetówki, bo płace w instytucjach państwach są bardzo niskie. Wciąż ludzie pracują na "śmieciówkach" - mówił polityk Lewicy.

- "Mieszkanie plus" to też wasza porażka. Prawie połowa młodych ludzi gnieździ się z rodzicami. To jest podsumowanie skuteczności waszych czterech lat rządów - stwierdził Zandberg.

Pytał, kto w kolejnych latach będzie leczył Polaków w szpitalach. - Obiecaliście lekarzom rezydentom podwyżki, ale ich oszukaliście. Pan nam tu mówi, że wszystko idzie dobrze. No, nie idzie, a kryzys będzie coraz większy, bo kadry wykształcone za PRL odchodzą właśnie na emeryturę - ostrzegał lider Razem.

bDTWECJP
Zobacz także: Zobacz też: Stanowcze słowa podczas expose. "Dzieci są nietykalne" i burza oklasków

Plany zabrania świadczeń niepełnosprawnym Zandberg nazwał podłością. Oskarżał polityków rządzącego obozu, że nie był w stanie przeciwdziałać praktykom stosowanym przez koncerny międzynarodowe. - Pogoniliście paru VAT-owskich złodziei, ale ws. wielkich korporacji stchórzyliście - stwierdził. - Jest pan mocno niewiarygodny, mówiąc o skończeniu z neoliberalizmem - dodawał.

- Gdzie jest podatek od platform cyfrowych? Ważniejszy jest telefon z USA - mówił, zarzucając PiS, że ulega wpływom z Waszyngtonu. - Nie poprzemy waszych marzeń, żebyśmy zwiększali wydatki na zbrojenia. Te pieniądze są potrzebne na szpitale i szkoły - przekonywał Zandberg.

bDTWECJV

Debata po expose Mateusza Morawieckiego. Zandberg: spójrzcie na Kurdów

Zarzucał też Zjednoczonej Prawicy, że w polityce zagranicznej skłóca Polaków z sąsiadami. - Układami z Donaldem Trumpem zagrażacie z kolei bezpieczeństwu Polski w przyszłości. Jeśli wierzycie Trumpowi to spójrzcie na przykład Kurdów - mówił polityk Lewicy, za co został nagrodzony oklaskami posłów nie tylko ze swojego klubu.

Odnosząc się do słów premiera o ochronie środowiska Zandberg stwierdził, że Mateusz Morawiecki postępuje nieodpowiedzialnie. - Powołuje pan fasadowego ministra od klimatu, a tak naprawdę prowadzicie politykę: jeszcze więcej węgla - krytykował politykę rządu.

bDTWECJW

Adrian Zandberg zapowiedział, że "jeśli chodzi o łamanie Konstytucji, to w tych głosowaniach ręka Lewicy" nie zadrży".

Debata po expose Mateusza Morawieckiego. Zandberg: Polska jest różnorodna

Zauważył również, że w premier w expose kilka razy mówił o wartości rodziny i normalności. - Nie wiem, czy to jest normalne, że pana kolega Antoni Macierewicz chce Polski katolickiej. Nie wiem, czy to jest normalne, że jest jeden prezes i jedna partia - skomentował polityk lewicowego ugrupowania.

- Wiem, że Polska jest różnorodna. Polska nie jest własnością PiS. Polacy nie chcą, aby ktoś im mówił z kim żyć i w co wierzyć. Nie chcą, żeby politycy PiS bawili się w strażników moralności. Lewica chce Polski, która jest krajem wolności - podkreślił.

bDTWECJX

- Zaproponujemy ustawę, która zmierzy się z nierównościami w dostępie do ochrony zdrowia. Lewic zgłosi projekt podwyższenia płac w budżetówce w ramach zasady: "jeśli pracujesz dla państwa, to zarabiasz minimum 3,5 tys. zł". Nauczycielka czy pielęgniarka nie może myśleć o tym, czy ma na buty na zimę. Zaproponujemy powiązanie najniższej płacy ze średnią - zapowiadał Zandberg.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTWECKq
KOMENTARZE
(38)
kwik kwik
rok temu
jeszcze 4 lata kwik kwik
Jaca1968
rok temu
Zandberg - takiego chciałbym Prezydenta RP. Serio!
adrianek z br...
rok temu
to marionetka !!!!
bDTWECKr
wania
rok temu
Schetyna krzyczał 7 nie kradnij zostaw nam jeszcze.
smutek
rok temu
Morawiecki niszczy państwo. Ale Zandberg chce je zrównać z ziemią;(
Najnowsze komentarze (38)
Nooo
rok temu
Co on mowi? A za poprzednich rzadow mlodzi nie kisili sie z rodzicami? Zawsze tak bylo I to nietylko w polsce. Mieszkania sa niewyobrazalnie drogie I to nie od dzis. Tutaj nalezy dokonac reformy, wprowadzic jakies kontrole firm ktore udzielaja kredyt by nie zdzieraly z ludzi. A I deweloperow scignac bo ceny winduja astronomiczne. Nikt tego nie nadzoruje. Wolna amerykanka
Polak
rok temu
Lewica to samo zło kupa nierobów niepolnosprytni umysłowo ideologicznie zdrajcy narodu
Max
rok temu
Kolejny demagog i populista lewacki!! Pomlaskal sobie z mównicy i tyle jego !! Najchętniej widziałbym w Polse islam zamiast katolików!! Typowy czerwony karzeł reakcji!
maly musolini
rok temu
TAK TO JEST NORMALNE ZE W POLSCE MAMY ZA WIELU PSEUDO POLITYKOW agentow sasiadow
elear
rok temu
lo szalom, apage satanas ...
Chlodnym okie...
rok temu
Jezeli wprowadzaja bachory, asystentów to może by zapraszali młodych dorosłych z powaznych panstwowych uczelni żeby się osluchali, a nie tylko te dziady i pociotki....
pieją kury pi...
rok temu
A ja nie wiem czy Adrian Zandberg (Lewica) jest normalny? Wikipedia podaje, że rodzice opuścili Polskę w 1967 r.
aaa
rok temu
Pozamiatał ich. Zandberg na prezydenta i wygra w cuglach.
bDTWECKj
007
rok temu
Zandberg jest nienormalny, tak maja wszyscy którym czerwono we łbie.
Dem
rok temu
Ma facet poukładane w głowie. Będę na niego głosował. A Mateusz Krzywousty Kłamliwy tak się już zakłamał, że chyba sam już nie wierzy w te brednie, które wygaduje. Całe expose brzmiało jak wyjęte żywcem z Gierka. Brakowało tylko słynnego "pomożecie?"
Sev
rok temu
Nienormalne to żyd w polskim sejmie
KONFEDERACJA
rok temu
Ja sie pytam gdzie wypowiedzi Posłów Konfederacji?! Ten portal nie hanbi sie rzetelnym dziennikarstwem
Polak
rok temu
Zandberg to lewacki gniot, któremu bliżej do Putina, niż do polskiego rządu.
Polak
rok temu
Zandberg to lewacki gniot, któremu bliżej do Putina, niż do polskiego rządu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić