o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Debata w Parlamencie Europejskim. Chodzi o polskie przepisy ws. edukacji seksualnej

17
Podziel się

W poniedziałek po godz. 20 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata dotycząca edukacji seksualnej w Polsce. Wniosek w tej sprawie złożyła grupa socjalistów i demokratów. Uzyskał on wymaganą większość w PE.

Parlament Europejski
Parlament Europejski (PAP)
bDJhyeAB

Wniosek przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Jak podaje PAP, w listopadzie europarlament może zorganizować głosowanie nad rezolucją w tej sprawie. Według socjalistów projekt ten doprowadzi do kryminalizacji edukacji seksualnej. Konserwatyści przekonują, że chodzi wyłącznie o zwalczanie pedofilii.

Projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który budzi wątpliwości europosłów przygotowała inicjatywa "Stop pedofilii". Autorzy projektu przekonują, że celem ich propozycji jest "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją".

bDJhyeAD

- Edukacja seksualna ma chronić dzieci przed pedofilią, przed niechcianymi ciążami. Mówił o tym nawet Papież Franciszek. Jestem zdziwiona, że rząd PiS jest głuchy na te argumenty - mówiła podczas debaty Elżbieta Łukacijewska z PO. - Deprawacją nie jest edukowanie o seksie, ale odmawianie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat własnego ciała, seksualności, sposobów antykoncepcji oraz zagrożeń płynących ze strony przestępców - dodała.

Należy dodać, że debata nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem europosłów. Jak wynika z nagrania udostępnionego przez europarlamentarzystę PiS Zdzisława Krasnodębskiego, posłanka Łukacijewska przemawiała do niemal pustej sali.

Posłowie PO-KO wnioskowali w minioną środę o odrzucenie projektu w całości. Większość parlamentarna nie przychyliła się do ich wniosku, ale opowiedziała się za skierowaniem projektu do dalszych prac w komisji.

bDJhyeAJ

Przypomnijmy, projekt zakłada wprowadzenie możliwości karania "publicznego pochwalania i propagowanie seksualnej aktywności osób małoletnich". PiS zapowiedziało poparcie tej inicjatywy.

Gorąco w Sejmie. Nitras z kolejną karą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJhyeAK
bDJhyeBe
KOMENTARZE
(17)
alfik
rok temu
Już Targowica zaczyna swój chocholi taniec w obronie pedofilii
POgonić POgan
rok temu
Eurokołchoz von of polskich dzieci, von z waszymi lewackimi pseudo seksedukatorami!!!
przytulania
rok temu
Kiedyś nie było edukacji seksualnej a pomimo tego wystarczyło pójść do biblioteki i się doedukować z książek. W dzisiejszych czasach nie trzeba wychodzić z domu - wystarczy komputer z dostępem do internetu. Mój syn ma dopiero 6 lat ale nie chcę żeby był indoktrynowany, jeszcze wpadnie mu później do głowy, że bycie gejem jest "cool". Życie i bez tego jest trudne, już teraz się martwię co się będzie działo jak zacznie dorastać.
bDJhyeBf
Really???
rok temu
Katalonia płonie, Turcy mordują Kurdów ale pilna narada o edukacji seksualnej...
zak
rok temu
Katalonia ,Paryż ,kryzys migracyjny ,kryzys ekonomiczny w europie a lewactwo tylko o jednym
Najnowsze komentarze (17)
Precz z eu.
rok temu
Rezydenci euroburdelu - WON od polskich dzieci.
Xx
rok temu
Hiszpania ma większe problemy,niech zajmie się sobą.
Jarek
rok temu
Von od Polski zydowskie oszusty
gość
rok temu
Kiedy PE w trybie pilnym zajmie się Francją i Hiszpanią?Niedługo będą się zajmować czy w Polsce prawidłowo jest oddawany mocz (urina) i stolec(kał)!Mam nadzieje że przyjedzie F.Timmermans i będzie każdego z osobna osobiście sprawdzał.
emi
rok temu
Biedronia, który lamentuje , że chronienie dzieci przed pedofilami jest... zabranianiem edukacji seksualnej ,o "zamachu" na konstytucję itp. można komentowac. Ale o Starakach blokada. .Nawet nie pytam kto wam płaci,
ja
rok temu
A może o to właśnie chodzi, żeby z dzieci zrobić seksualne zabawki, a z pedofilii orientację skesualną? Środowiska LGBT już o to walczą, a ta ustawa mogłaby im przeszkodzić. No bo kto normalny protestowałby przeciwko prawu, które ma chronić dzieci...?
marek
rok temu
pisowcy co wy robicie w europie wasze miejsce to daleka syberia :-)
UE i LBGT
rok temu
Timmermans w wieku 8 lat już jadał parówki w całości
bDJhyeAX
Aj
rok temu
Zacznijcie od likwidacji tęczowych piątków w szkołach!!!
Pit
rok temu
Niech lepiej PE zajmnie sie tym co powinien a nie Polskimi dziecmi ! Won od nich !!!
Pol
rok temu
Wyjsc z uni ... jak najszybciej !!!
Donek
rok temu
Pilna debata w sprawie projektu obywatelskiego w Polsce, a w Hiszpanii strzelają do ludzi i nie ma pilnej denaty hehe.
Really???
rok temu
Katalonia płonie, Turcy mordują Kurdów ale pilna narada o edukacji seksualnej...
zak
rok temu
Katalonia ,Paryż ,kryzys migracyjny ,kryzys ekonomiczny w europie a lewactwo tylko o jednym
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić