Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jarosław Turała
|

Deszcz, mgła i wichury. Zobacz, co nas czeka w pogodzie w przyszłym tygodniu

14
Podziel się

Po słonecznej i ciepłej aurze, która towarzyszyła nam ostatnio, pozostały już tylko wspomnienia. O ile weekend może być jeszcze gdzieniegdzie pogodny, o tyle nadchodzący tydzień na mapach pogody rysuje się niezbyt optymistycznie.

To już koniec polskiej złotej jesieni
To już koniec polskiej złotej jesieni (flickr.com, Oscar F. Hevia)
bEKbCZRx

Polska dostała się pod wpływ niewielkiego wału wyżowego, który podesłał do nas front atmosferyczny z północnego zachodu. Zaczęło za nim napływać do naszego kraju chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Efekt? O poranku w wielu miejscowościach centralnej Polski słupek rtęci na termometrach wskazywał mniej niż 10 stopni Celsjusza.

W sobotę i niedzielę w większości kraju będzie pochmurno, tylko gdzieniegdzie mogą pojawić się przejaśnienia. Wilgoć w powietrzu oznaczać będzie większe prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł i zamgleń. Będzie chłodno. Termometry wskazywać będą od 11 stopni na Pomorzu do 14 stopni na południu i zachodzie Polski.

bEKbCZRz

Sytuacja drastycznie zmieni się po weekendzie. Do głosu dojdzie rozległy wyż znad Atlantyku i niemal natychmiast sprowadzi do nas cykliczne fronty oraz niże. W poniedziałek na przystawkę będziemy mieli do czynienia z frontem atmosferycznym, który przyniesie opady deszczu. Zaraz po nim w kolejce szykują się kolejne układy niżowe przemierzające Skandynawię, które skierują do nas solidną porcję chmur oraz opadów.

Na domiar złego w środku tygodnia dostaniemy się znów pod wpływ prądu strumieniowego (spodziewana prędkość wiatru na wysokości 9 km nad powierzchnią ziemi to 160 km/h), po którym zjeżdżać będą głębsze bądź płytsze niże. Oddziaływanie rozległego wyżu przy jednoczesnej bliskości ośrodków niżowych, wróży nagłe zmiany ciśnienia. Będzie więc mocniej wiać. W środku tygodnia na Pomorzu porywy wiatru osiągać mogą prędkość do 90 km/h. W centrum Polski wiać będzie z prędkością do 70 km/h.

bEKbCZRF

Dość szybko spadające ciśnienie da się we znaki meteopatom. Będziemy senni i śpiący, będziemy mieć problemy z koncentracją.

Pod koniec tygodnia do Polski spłynie jeszcze chłodniejsza masa powietrza. Niże z chłodnymi frontami przyniosą opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W najcieplejszym momencie dnia słupek rtęci będzie wskazywał maksymalnie 5 stopni.

bEKbCZSa
KOMENTARZE
(14)
07
3 lata temu
Ciemny lud to tylko w PiSie. Ciemnotą latwiej się rządzi
Tu i teraz
3 lata temu
co ma być to będzie...i po co to bicie piany ?
^
3 lata temu
Mamy najlepszy smog w Europie.
bEKbCZSb
Bawlan
3 lata temu
ja tez wiem kiedy spadnie lol Jak sie zimno zrobi to i snieg spadnie.
df
3 lata temu
W Jakucku na Syberii juz zima -9 wiec i do nas przyjdzie.Podobno na 1 listopada ma byc bialo.
zxc
3 lata temu
Mieliśmy porządne lato, więc i zima nie chce być gorsza i też "pójdzie na całóść"
fds
3 lata temu
Wiemy ? A tak konkretnie - kto wie i skąd ?
Gaja
3 lata temu
Lato było pół roku to pewnie i zima niedługo zawita i też porządna będzie. ZIma też ma swoje uroki,
wania
3 lata temu
Zima awaj..
prawda
3 lata temu
Jak ponad 8 lat wstecz w Polsce spadł śnieg ,tak do dziś trzyma.I dlatego też mamy pełno bałwanów z PO,KOD,SB,Nowoczesnej itd......
MIREG
3 lata temu
Lato było od kwietnia, także szok i niedowierzanie, że pod koniec października wystąpi zjawisko zwane deszczem i że nie będzie +30 stopni
w
3 lata temu
ale na szczęście nie będzie padało !! pacany ,to ja w
baca
3 lata temu
jak to jest byc kupa miesa uformowana przez chirurga,ktory nie mial dostepu do czaszki?
bEKbCZRT
sigmapi
3 lata temu
wybieram sie do Polski - fajnie - lubie knajpniaskie pogodynki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić