o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Filip Skowronek
|
aktualizacja

Dlaczego PiS przepycha ustawę o Sądzie Najwyższym? Powodem może być ten polityk

80
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość w ekspresowym tempie usiłuje uchwalić ustawę o Sądzie Najwyższym. Teoretycznie partia rządząca mogłaby bez przeszkód przeprowadzić cały proces legislacyjny w normalnym trybie. Posłowie opozycji wskazują jednak, że pośpiech może być wskazany ze względu na Mariusza Kamińskiego.

Dlaczego PiS przepycha ustawę o Sądzie Najwyższym? Powodem może być ten polityk
(PAP)
bDzMvNEB

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym zgłoszony został ledwie tydzień temu, a jest spora szansa, że już w piątek doczeka się podpisu prezydenta. To tempo wyjątkowe nawet w przypadku znacznie mniej istotnych ustaw, a mowa tu o przepisach, które mają wymiar ustrojowy. Posłowie opozycji mają jednak teorię, dlaczego PiS przyspieszył procedowanie.

Może chodzić o Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, którego jeszcze przed uprawomocnieniem wyroku ułaskawił Andrzej Duda. Kamiński jeszcze w marcu 2015 roku został skazany na 3 lata więzienia i 10 lat zakazu zajmowania publicznych stanowisk. Przysługiwało mu odwołanie od wyroku, ale wyręczył go prezydent.

Na 9 sierpnia planowane jest posiedzenie Sądu Najwyższego, podczas którego zostanie rozpatrzona legalność tej decyzji. PiS z pewnością wolałby, żeby decyzję podejmowali przychylni rządzącej partii sędziowie. Zwłaszcza, że Mariusz Kamiński jest obecnie ministrem. Ale to nie jedyny powód do przyspieszenia procesu nowelizacji przepisów o SN. Również na sierpień planowane jest rozpatrywanie legalności wyboru prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej.

bDzMvNED
bDzMvNFe
KOMENTARZE
(80)
Bolo
4 lata temu
Piękna twarz PiSu. Prokurator ze stanu wojennego.
Prawo dla swo...
4 lata temu
Prawo i sprawiedliwość według własnych potrzeb . Coraz bardziej przypomina mi to PZPR ...
lion
4 lata temu
sady dla narodu czy sady w rekach partii politycznej komuna wróciła tak zabezpiecza sie partia rządząca przed łamaniem prawa i odpowiedzialnością za swoje przestępstwa tylko ciemna masa klaszcze bo jest ciemna !
bDzMvNFf
pisowiec
4 lata temu
"pan" prezes,inteligent inaczej,sprawi ze wyksztalcony prawnik pelniacy funkcje prezydenta ulegnie bo brak mu honoru zeby byc po stronie narodu i konstytucji....
polak
4 lata temu
Nie wierze politykom !!!
Najnowsze komentarze (80)
ona
3 lata temu
No biorą przykład z tego pana.
jojo
3 lata temu
klika sędziów do likwidacji o 20 lat za długo przetrwała na zasadach komuny
Wyborca PiS
3 lata temu
Krzyczmy na wiecach cytuję "Komuniści i Złodzieje", a nasza pierwsza twarz w telewizji to prokurator Piotrowicz, Panie Jarosławie Kaczyński proszę walnąć ręką w stół i zrobić porządek w partii, wstyd tych układów, układzików, załatwiania prywaty co poniektórych "warchlaków przy korycie", nie mamy naprawdę więcej ludzi pokroju Pana Morawieckiego czy Pani Streżyńskiej, dać im szansę.
Ewa
4 lata temu
Brawo rzad Protekcji i Synekury!!!
Nick
4 lata temu
A taka sympatyczna krecia mordka...
poldek
4 lata temu
Kamiński i tak zgnije w więzieniu, prędzej czy później jak i cała pisbanda
pol
4 lata temu
hitler też tak dochodził do władzy
niki
4 lata temu
Tłumy ludzi wyszły na ulicę, rozmawiają między sobą krytykują kaczyńskiego. To co robi pis nie podoba się nawet tym którzy głosowali na nich. Tylko ciemnota ich popiera bo zrobili im pranie mózgu jak w sekcie. No i kłamstwem jest, że są na czele, że poparcie wciąż rośnie. Wystarczy zobaczyć co się dzieje na ulicach. Ci co są przywożeni na miesięcznice dostają kase dlatego krzyczą to co im każą. No i co fanatycy? Zdrajcy przy władzy rozprzedają Polskę chińczykom, psychol niszczy kraj, skłóca naród, żywność drożeje, itd, będziecie mieli nowy PRL. Obyście odczuli na własnej skórze dotkliwie to za czym tak obstajecie.
bDzMvNEX
tak tylko mys...
4 lata temu
Zakaz zajmowania publicznych stanowisk, a jest ministrem.Do wyjasnienia sprawy powinien byc chyba zawieszonyi nie powinien pracowac jako minister.
hmm
4 lata temu
Ciekawe czy ten jegomość jeszcze ma czerwoną książeczkę z inicjałami PZPR
Beton
4 lata temu
....a może tak syf, korupcja, złodziejstwo i bandytyzm wśród sędziów jest powodem "przepychania" ustawy przez PiS...??? Co? Może to jest powód...
Ona
4 lata temu
Przepychac to mozna kibel!! Pis robi to co należy! I chwała im za to! Bo srodowisko sędziowskie samo się nie oczysci! Brawo PiS za wytrwałosc mając do czynienia z tą agresywną hordą agresywnych kundli
Eugienia
4 lata temu
Koledzy z PZPR i lokalnych egzekutyw Socjalistycznej Polski dziekują Jarosławowi Kaczynskiemu i jego Partii Prawo i Sprawiedliwosc za wspieranie człowieka komunistycznych struktur powojennej Polski.
XXX
4 lata temu
WOJNA DOMOWA!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić