REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Jakub Ceglarz04.11.19 (17:18)

Długi Polaków. Rekordziści muszą oddać 27 mln zł

Starsze małżeństwo z Mazowsza ma długi wynoszące 26,6 mln zł. To rekordziści wśród osób po 64. roku życia. W sumie polscy seniorzy są zadłużeni na ponad 8,8 mld zł.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News / East News

W bazie BIG Infomonitor i Biura Informacji Kredytowej jest ponad 365 tys. dłużników w wieku emerytalnym. Średnio mają 24 175 zł niezapłaconych rachunków czy kredytów.

Liczba niesolidnych klientów lub kredytobiorców rośnie w lawinowym tempie. Jeszcze 3 lata temu było ich 284 tys. To oznacza wzrost o prawie jedną trzecią.

REKLAMA

Są jednak tacy, którzy tę średnią znacząco zawyżają. Niechlubnymi rekordzistami są małżonkowie z Mazowsza. Oni mają do spłacenia aż 26,6 mln zł.

Obejrzyj: Setki kilometrów rur, cystern i pociągów

Niewiele mniejszym długiem może "pochwalić się" 65-latka z Dolnego Śląska. Ona ma do spłaty 25,8 mln zł. Zresztą starsze kobiety częściej się zadłużają. Stanowią 52 proc. dłużników w wieku 65+.

Największą część długów stanowią wydatki na leczenie. To prawie 60 proc. wszystkich niezapłaconych rachunków seniorów. Co trzecia złotówka to kredyty konsumpcyjne.

20 proc. długów seniorzy zaciągają tylko po to, by pomóc rodzinie.

- Do tego dochodzą nierzadko tysiące złotych pożyczone na przedmioty sprzedawane na prezentacjach, których celem jest wyłudzenie pieniędzy od osób, które na nie przychodzą - mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG Infomonitor.

Jak zwracają uwagę eksperci, co trzecia osoba po 65. roku życia mieszka sama, a po 80. - jest to już połowa Polaków. A przy jednej osobie dużo trudniej utrzymać dom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij