Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Dobre wieści dla Dudy. Sondaż

34
Podziel się

Większość Polaków dobrze ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Na postrzeganie prezydentury Andrzeja Dudy zauważalnie przekładają się preferencje z II tury wyborów
Na postrzeganie prezydentury Andrzeja Dudy zauważalnie przekładają się preferencje z II tury wyborów (East News, Mateusz Jagielski)
bCZwHMOd

Działalność prezydenta pozytywnie ocenia 65 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc. od stycznia), 26 proc. (spadek o 1 pkt proc.) jest z niej niezadowolona. Zdania o działalności głowy państwa nie wyraziło 9 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc.).

Kto pozytywne ocenia działalność głowy Andrzeja Dudy? Osoby o poglądach prawicowych, zwolennicy PiS oraz sympatycy Kukiz‘15. Prezydent jest także dobrze oceniany przez osoby uczestniczące w praktykach religijnych przynajmniej raz w tygodniu, młode i słabo wykształcone. Popierają go również mieszkańcy wsi oraz osoby o najniższych dochodach.

bCZwHMOf

Niezadowolone z działań prezydenta są osoby o orientacji lewicowej, wyborcy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, osoby nieuczestniczące w praktykach religijnych lub biorący w nich udział sporadycznie. Duda nie może liczyć na poparcie mieszkańców największych miast oraz osób z wyższym wykształceniem i wysokimi dochodami.

Jak podkreśla CBOS, na postrzeganie prezydentury Andrzeja Dudy zauważalnie przekładają się preferencje z II tury wyborów prezydenckich w 2015 roku. Spośród głosujących wówczas na Andrzeja Dudę 91 proc. dobrze ocenia jego pracę, 6 proc. źle, a 3 proc. nie ma na ten temat zdania. Z kolei w grupie wyborców Bronisława Komorowskiego Andrzeja Dudę dobrze ocenia 26 proc. badanych, zaś 64 proc. źle. Co dziesiąty nie wyraził zdania.

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 1-8 lutego 2018 roku na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Jedno pytanie, jasna odpowiedź

Polacy nie pierwszy raz dobrze wypowiadają się na temat urzędującego prezydenta. W ostatnim sondażu Instytutu Badań Pollster dla Se.pl i Super Expressu zadano im jedno pytanie: "Czy Andrzej Duda powinien wystartować w następnych wyborach prezydenckich?". "Tak" odpowiedziało 57 proc. osób, "nie" - 43 proc.

bCZwHMOl

- Sondaż potwierdza, że Andrzej Duda ma bardzo wielu zwolenników, ale zarazem dość wielu przeciwników. To daje polaryzację polskiej opinii publicznej. Generalnie widać, że ciągle przeważają zwolennicy prezydenta - komentował politolog prof. Antoni Dudek.

Zobacz także: Paweł Lisicki: też bym chciał, by rządziły nami anioły:

bCZwHMOG
KOMENTARZE
(34)
polack
3 lata temu
26%niezadowolonych to wyborcy PO i Nowoczesnej.Dzialaczy PO to jeszcze po czesci rozumiem oni juz beda brneli do konca(platformy)w swoje klamstwa. ktos mi odpowie skad sie bierze 17% poparia dla partii ktora zrobila 100 afer na 100 lecie niepodleglosci?
czx
3 lata temu
"Duda nie może liczyć na popracie mieszkańców największych miast oraz osób z wyższym wykształceniem i wysokimi dochodami" och czyżby wszyscy dobrze zarabiający byli złodziejami których odsunięto od korytka dlatego nie popierają obecnego rządu? WP ma takie zdanie :)
Hak
3 lata temu
Totalna Opozycja nie ma nic do zaoferowania tylko krytykę na wszystko hihihia.
bCZwHMOH
Duda - obłuda...
3 lata temu
Wszystkiemu winna totalna opozycja i Tusk.
Stop ciemnoci...
3 lata temu
Nikt logicznie myślący nie popiera akwizytariusza zdradzieckiego systemu
Najnowsze komentarze (34)
Przepowiednia
4 miesiące temu
Zapaść gospodarcza wszystko zmieni. Firmy padną, ludzie stracą pracę. A pospolite ruszenie amatorów które 10 maja pokazało co potrafi dalej będzie poklepywać się po plecach.
jx
3 lata temu
Wygląda że Polacy mają bardzo krótką pamięć.
gość
3 lata temu
Pan prezydent Duda to przezydent, za którego nie muszę się wstydzić. Prezydent dbający o Polskę.Zdecydowaną wiekszość jego działań popieram.
Polak
3 lata temu
Prezydent Duda,jest wrescie Polskim Prezydentem,który dba o wizerunek i dobro Polski i Polaków i o wpływy gospodarcze,tak samo i rząd premiera Morawieckiego,wreście mamy Polskich patriotów,co dbają o Polske i Polaków,-tak trzymać,a opozycja złodziejska i zdradziecka z PO ,PSL I Nowoczesnej,do paki z nimi,tam ich miejsce
Olaf
3 lata temu
Pis, to zarozumiali nieudacznicy, spychający nasz kraj w przepaść
Duda - obłuda...
3 lata temu
Wszystkiemu winna totalna opozycja i Tusk.
pis kłamie i ...
3 lata temu
Jak można popierać taka marionetkę i do tego kłamcę. Już zapomnieliście, co obiecywał przed wyborami. Narcyz, pantoflarz i miernota.
NIE kłamcom i...
3 lata temu
Tylko ślepcy i głusi popierają Adriana.
bCZwHMOz
Jaruś K.
3 lata temu
Polaków czy PiS owców bo to różnica. Beznadzieja adrianku, beznadzieja
marek 2000
3 lata temu
jego popierają tylko miernoty umysłowe
Dziwne
3 lata temu
Bzdury, ja i moja żona mamy tytuły naukowe, mieszkamy w dużym mieście, prowadzimy wykłady na uczelni. My oraz nasze środowisko uczelniane, popieramy prezydenta Dudę i nie wyobrażamy sobie np Tuska na tym stanowisku
dyzio
3 lata temu
Czyli mówiąc prosto Duda ma poparcie u wsioków i głąbów
Moher
3 lata temu
Zrobic pomnik obwizny
marek
3 lata temu
polski :-) duda to martyniuk i doda w jednym :-)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić