REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski10.10.19 (11:22)

Dolnośląskie. Wysadzili bankomat pod Wrocławiem

W okolicach Wrocławia zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o wysadzenie bankomatu. Zatrzymani to mieszkańcy Oleśnicy pod Wrocławiem. Bankomat w Dziadowej Kłodzie (woj. dolnośląskie) próbowali okraść w nocy z 7 na 8 października.
Policja dolnośląska

Straty są duże. Pieniądze nie zostały wprawdzie skradzione, ale bankomat został uszkodzony. Po otrzymaniu zgłoszenia do działań włączyli się zarówno policjanci z pionu kryminalnego, jak i pionu prewencji. Na miejsce skierowano też psa tropiącego.

Jednego z podejrzanych zatrzymano bezpośrednio po zdarzeniu. Drugiego aresztowano kilka godzin później. Obaj mężczyźni są mieszkańcami Oleśnicy w woj. dolnośląskim, miejscowości oddalonej o ok. 30 km na północny wschód od Wrocławia. Mają 48 i 32 lata.

REKLAMA

Chcieli ukraść pieniądze. Zatrzymani przyznali się, że wspólnie próbowali zniszczyć bankomat i zabrać gotówkę. Nie byli jednak w stanie pokonać wszystkich zabezpieczeń urządzenia. Postawiono im już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Grozi im za ten czyn do 15 lat więzienia.

Policjanci rozpoznali 32-latka. Okazało się, że to sprawca wielu włamań do sklepów, które miały miejsce od końca sierpnia do początku października na terenie Oleśnicy. Mężczyźnie udowodniono łącznie 13 włamań i 3 usiłowania włamania. Podczas przesłuchania w prokuraturze 32-latek przyznał się do wszystkich czynów.

Zobacz też: Eksplozja w Gdańsku. Złodzieje wysadzili bankomat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij