Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|
aktualizacja

Dom prawie zatonął w oceanie. Waży 40 ton, ale i tak go przeniesiono

2
Podziel się:

Domek na plaży to na pewno marzenie wielu ludzi. Ale w tym nikt nie chciał zamieszkać. Nawet na weekend. I gdyby nie film z Richardem Gere, pewnie zabrałaby go Ocean Atlantycki.

Dom prawie zatonął w oceanie. Waży 40 ton, ale i tak go przeniesiono
(Youtube.com)

To właśnie bliskość Atlantyku mogła być gwoździem do trumny tego uroczego domku. Wprawdzie kiedy był budowany w latach 80., znajdował się ponad 120 m od wody. Lata burz i huraganów sprawiły, że dystans stale się zmniejszał. Aż w końcu budowla zaczęła niemalże tonąć. Podobno mieszkańcy po każdej burzy zastanawiali się, czy budynek wciąż stoi.

Dom nazwany przez okolicznych mieszkańców “Serendipity” wystąpił nawet w filmie “Noce w Rodanthe”. Obsada nie byle jaka: Diane Lane i Richard Gere. Osoby odpowiedzialne za scenografię troszkę budynek podkręciły, dzięki czemu robił wrażenie nie tylko lokalizacją. Jednak gdy opuszczono plan, “Serendipity” znowu wyglądał jak opuszczony. Stał się też celem dla drobnych włamywaczy, którzy chcieli zdobyć jakąś pamiątkę z filmu.

Ludzie, którzy kupili w 2003 roku budynek od pierwszego właściciela za ponad 500 tys. dolarów, próbowali znaleźć kolejnego nabywcę. Bezskutecznie. I kiedy wydawało się, że “Serendipity” wchłonie ocean, rola w filmie na coś się przydała.

Sam obraz był raczej słaby (średnia ocen na portalu Metacritic to 39/100), ale dom i jego położenie zrobiły wrażenie. Nowi właściciele nie tylko wykupili posiadłość. Postanowili przenieść też całość w bezpieczne miejsce.

Zatrzymano ruch drogowy i zdjęto linie energetyczne. Wszystko po to, by ważący 40 ton budynek, o wysokości prawie 14 m przewieźć na nową działkę. Trochę dalej od oceanu, ale wciąż z widokiem na plażę i fale.

Nowi właściciele zamienili “Serendipity” na hotel. Odnowiony budynek przypomina dziś ten z filmu “Noce w Rodanthe”.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Dream
5 lata temu
400 ton albo dużo więcej. Jakie 40?
Art
5 lata temu
Wielkie mi halo,w stanach to standard ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić