o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Agnieszka Kwiatkowska
|
aktualizacja

Donald Trump na przyjęciu z królową Elżbietą pozwolił sobie na zbyt wiele. Złamał protokół

92
Podziel się

Donald Trump słynie nie tylko z kontrowersyjnych wypowiedzi, ale i wpadek, które wywołują zażenowanie u wszystkich, tylko nie u niego.

Królowa Elżbieta II i Donald Trump - doszło do żenującej sytuacji
Królowa Elżbieta II i Donald Trump - doszło do żenującej sytuacji (Getty Images)
bDKibnXF

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii prezydent USA nie uniknął rażących błędów w zachowaniu - np. poklepał królową Elżbietę po plecach! Donald Trump przebywa w Londynie. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził rodzinę królewską razem z żoną, Melanią Trump. Pierwsza dama, jak zwykle, zadała szyku, ale tym razem to nie jej stroje przyciągnęły największą uwagę. Zachowanie Trumpa było znacznie bardziej interesujące.

Zobacz także: Trump w Polsce ogłosi "coś ważnego". Kobosko i Kowal zastanawiają się, o co może chodzić

Wydawało się, że Donald przygotował się do wyprawy - dał przecież dobre przemówienie, w którym wychwalał królową Elżbietę II jako "wielką, wielką kobietę". Wszyscy mieli nadzieję, że kolacja na królewskim dworze zakończy się bez ekscesów. Wtedy Trump zaserwował 93-latce trochę prawdziwego siebie.

bDKibnXH

"Uosabiała ducha godności, obowiązku i patriotyzmu, który dumnie bije w każdym brytyjskim sercu. W imieniu wszystkich Amerykanów ofiaruję toast za wieczną przyjaźń naszego narodu, żywotność naszych narodów i długo cenione i naprawdę niezwykłe panowanie Jej Królewskiej Mości Królowej" - powiedział Trump. Prawda że brzmi wzniośle, więc do królowania 93-latki pasuje idealnie?

Cóż, gdy królowa Elżbieta chciała wznieść toast, o którym tak pięknie napomknął Trump, prezydent poklepał ją po plecach. Gest był dziwny, bo trochę ojcowski, a w tym duecie na podobny mogłaby się zdecydować jedynie starsza królowa w stosunku do młodszego "kolegi".

Trump położył dłoń na plecach królowej, ale nie spojrzał przy tym na nią, co wydawało się zaplanowane, a nie wynikające z potrzeby chwili. Czyżby chciał pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi? Gest nie spodobał się Brytyjczykom i nic dziwnego - królowa nie jest przecież po to, by jej dotykać.

bDKibnXN

Elżbieta II nie zareagowała na "zaczepkę", choć spojrzała na Trumpa wymownie. Do końca przyjęcia pełniła jednak rolę uprzejmej gospodyni.

bDKibnXO
bDKibnYi
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(92)
no tak
2 lata temu
też problemy mają .....
MiTu
2 lata temu
gdyby poklepał niżej to dopiero był aj waj
Miszcz
2 lata temu
A gdzie byl protokol jak jej wnuczek ożenił się z afroamerykanką? Wymyslili jej nawet korzenie krolewskie w googlach :) żenujace. Hahah
bDKibnYj
ow
2 lata temu
Trump niczym Leslie Nielsen w tych wszystkich prześmiewczych komediach
Jatek Mikul
2 lata temu
Szkoda tylko że nie poklepał jej po głowie jak Benny Hill pewnego dziadka w swoich programach - wielka szkoda. Wtedy byłoby naprawdę warto to oglądać.
Najnowsze komentarze (92)
carlos
2 lata temu
nie poklepał tylko położył dłoń a nawet nie to raczej gest objęcia -wspólnotowy
Maj Madżesty
2 lata temu
Królowej chłop zwany księciem Filipem też słynie z wielu gaf nietaktownych zachowań i komentarzy często obraźliwych dla innych i takie zachowanie prostackie było nie było męża królowej jakoś brytolom nie przeszkadza. A tu nagle święte oburzenie bo Trump ją dotknął. Zawsze w takiej sytuacji przypomina mi się scena z komedii Naga Broń gdzie porucznik Drebin ląduje na królowej albo wygłasza swoją opinię "... niezależnie od tego jak niedorzeczny jest pomysł posiadania królowej. "
Snake
2 lata temu
Anglia to już nie mocarstwo a wysepka na która się wysyła emigrantów. Takie alcatraz.
ever
2 lata temu
trumpek jest jak z ...tytułu powieści Orzeszkowej.... - nie ubliżając.... rybakowi ...
xD
2 lata temu
Problemy mają wielkie. bo dotknął już ledwo żywe coś po plecach bosh
Sokol
2 lata temu
Anglicy to wieśniaki i sami na wyjazdach nie umieją się zachować to niech tego nie wymagają od innych
Zbyszek
2 lata temu
Ela by się ucieszyła gdyby ten fircyk klepnął Ja niżej.
mirun
2 lata temu
Ja na tą starą masońską wiedźmę nie mogę patrzeć , myślę że ona przyłożyła palec do śmierci Diany . Co do tego trampa to jest to idealny wzór chama nie mającego żadnego szacunku do kogokolwiek
bDKibnYb
fred
2 lata temu
brytole muszą zrozumieć że ich babcia, zwana królową, dla innych nacji jest tylko babcią, której się wydaje że jest kimś więcej,
violleta
2 lata temu
Wpadniemy, bo jest coś gorszego od programu ochrony... tak samo.. no tak już podpowiedział wpadnę bo będę, nie o to chodzi ale wpadnę
Asia
2 lata temu
I tak wolę Okęcie;)
kawa
2 lata temu
Kawa
cutiron
2 lata temu
Tak u mnie wyglądały początki...
L&L
2 lata temu
Musisz przywrócić go do życia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić