Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Donald Tusk składa życzenia noworoczne. "Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy"

21
Podziel się

Donald Tusk, jak na aktywnego użytkownika mediów społecznościowych przystało, nawet w sylwestra zamieścił wpis. Nie obyło się bez polityki i wbicia szpili prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Wzniosę toast też za twoje zdrowie" - zadeklarował.

Donald Tusk postanowił zwrócić się w sylwestra do Jarosława Kaczyńskiego
Donald Tusk postanowił zwrócić się w sylwestra do Jarosława Kaczyńskiego (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bCGjLqwl

"Kto wie, może przed nami też piękne lata dwudzieste? Życzę tego wszystkim bez wyjątku" - napisał ostatniego dnia roku Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej zwrócił się do "Jarosława". Możemy domyślać się, że chodzi o prezesa PiS.

"Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy - wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie" - napisał do Kaczyńskiego. Politycy od lat nie kryją braku wzajemnej sympatii. To jednak wciąż nie koniec posta.

"PS. Po raporcie Anodiny przerwałem urlop natychmiast, chociaż też kocham narty" - napisał Tusk. Przypomnijmy, że słowa Władimira Putina uderzające w Polskę wywołały lawinę komentarzy ze strony polityków. Prezydent Andrzej Duda jednak milczy, co jest mu wypominane.

bCGjLqwn

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

"Gdy Anodina ogłosiła swój raport PiS wrzeszczał - jakim prawem Tusk jest na nartach. Gdy Polskę atakuje Putin, pozycja zjazdowca jest pożądanym stanowiskiem zajętym przez polskiego prezydenta" - napisał Tomasz Lis z "Newsweeka".

bCGjLqwt

Są już pierwsze reakcje na wpis Tuska. "W życzeniach noworocznych obok własnych marzeń o byciu prezydentem, suche złośliwości wobec Jarosława Kaczyńskiego. Donald Tusk ma na jego punkcie naprawdę ciężką obsesję" - napisał Samuel Pereira z tvp.info.

Politycy składają życzenia

W mediach społecznościowych pojawiły się noworoczne życzenia również innych polityków. Ryszard Terlecki chciałby, aby "w Nowym Roku zostały przywołane to opamiętania te media, które służą oszustom, kłamią i przedstawiają fałszywy obraz polityki, kultury i gospodarki".

bCGjLqwu

Z kolei Stanisław Karczewski złożył m.in. życzenia opozycji. "Życzę choć trochę rozwagi" - napisał. "Kontynuacji dobrych decyzji dla obywateli, a hejterom pod tym i każdym innym tweetem więcej dystansu i szacunku dla innych" - dodał.

Przeczytaj również:

bCGjLqwv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGjLqwO
KOMENTARZE
(21)
POwcu
6 miesięcy temu
Kto zabił Leppera ??
Bla bla
6 miesięcy temu
Skończcie ocieplac wizerunek tego kolaboranta zdrajcy i folksdojcza... Polacy nigdy nie zapomną... Robił to samo co Balcerowicz rostocki I jemu podobni... Dlatego grzal stołek w Brukseli i został przewodniczącym partii nie wiadomo jakiej skąd d się wzięła i kto wchodzi w jej skład.. Ale kasa wciąż będzie się zgadzała... Szczęśliwego nowego roku nawet tobie Tusku :)
NieVolksdojcz
6 miesięcy temu
Ale wpis byl P0 niemiecku
bCGjLqwP
Jakawiha
6 miesięcy temu
Panie Donaldzie Tusk! Pana życzenia nie przyjmuję! Ponieważ uważa Pan że Polskość to nienormalność to i życzenia Pana są nienormalne, tak uważam! Po co Pan używa języka polskiego, najlepszy będzie niemiecki, bardzo pasuje do Pana, wstydzę się że kiedyś na Pana głosowałam!
wstyd
6 miesięcy temu
Możecie nie POkazywać tego człowieka.
Najnowsze komentarze (21)
ABC
6 miesięcy temu
Jak na patrona złodziei, oszustów i kombinatorów w Polsce masz wisielczy humor, nawołując do uśmiechu Jarosława. Twoi podopieczni nie mogą przetrawić goryczy jaką im zafundował Jarosław i jego współpracownicy. LOT prosperuje znakomicie, po ambergoldzie został bardzo brzydki ślad, twoi towarzysze na bocznym torze w totalnej opozycji, ale ty potąd dobrze prosperujesz. To pewnie dzięki zasługom dla twoich współbraci z zachodu? Aż dziw że do tej pory i ty, i twój minister finansów nie jesteście dotknięci żadnymi sankcjami.
Racjonalista
6 miesięcy temu
Panie Tusk! Pan to masz szczęście. Pan po swojej egzekucji przynajmniej nie będziesz musiał wracać w taki mróz do domu!!!
Tak
6 miesięcy temu
Donek wal pisiorkow w głupie łby , nie oszczędzaj.
Tralalala
6 miesięcy temu
Trole pisowe na haslo tusk dostają orgazmu? Serio?
A la
6 miesięcy temu
Dobry wpis pozdrawiam miło pana Tuska
Anna
6 miesięcy temu
U tego pana brak kultury i polskości.
Życzenie🐍
6 miesięcy temu
A ty, psie, przemów ludzkim głosem o pòłnocy!
CNNNC
6 miesięcy temu
Zakompleksialy , msciwy niebezpieczny asekurant. Najgorszy typ czlowieka
bCGjLqwH
aldo
6 miesięcy temu
To ty sie uśmiechnij picusiu, bo PAN Jarosław śmieje się z ciebie od 4 lat
marek
6 miesięcy temu
po co bozia zrobiła ryżego ? żeby uważać na niego !FAŁSZYWE ŚWIŃSKIE OCZKA !
wania
6 miesięcy temu
Panie nie ma co tu dud napinać rozluźnij się bo żyłka pęknie .
Jateżmużyczę
6 miesięcy temu
żeby ten zdrajca i volksdeutsch Tusk,poszedł siedzieć do więzienia.
Bruce Lee
6 miesięcy temu
W innym Kraju ten judasz by wisiał!!!! Na Hak z nim
wstyd
6 miesięcy temu
Możecie nie POkazywać tego człowieka.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić