Wróć na
oprac. Patryk Osowski
|
aktualizacja

Donald Tusk: To jest powód do smutku

30
Podziel się

Donald Tusk przyznał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest powodem do smutku. Komentując porażkę negocjacyjną ws. brexitu ocenił, że "o kolejnych 'exitach' nie ma mowy".

Donald Tusk.
Donald Tusk. (PAP)
bCHLoTJx
  • Trump miał pytać Tuska, kto wyjdzie z UE po Wielkiej Brytanii
  • Były premier RP powiedział o "idiotyzmie" brexitu
  • Polityk winą za niepowodzenie obarcza "antyeuropejską propagandę"

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej przez ostatnich kilka lat stał na czele negocjacji Unii z Wielką Brytanią. Niestety, setki rozmów nie przyniosły efektu. Co więcej, w ostatnich wyborach Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona zdobyła samodzielną większość w brytyjskiej Izbie Gmin i zapowiada szybkie rozstanie z Brukselą. Tusk w rozmowie z Polsat News ocenia, że "w reakcji na brexit, Wspólnota jest bardziej zjednoczona". Według polityka, dalszy rozpad UE nie jest realny.

bCHLoTJz

Były premier stwierdził, że ma satysfakcję, iż brexit się przedłużył, a Wielka Brytania wyjdzie z Unii już za kadencji innego polityka. Donald Tusk ocenił także, że winna niepowodzenia jest "kłamliwa i antyeuropejska propaganda".

- Donald Trump zadał mi w czasie naszej pierwszej rozmowy pytanie "Jak tam z brexitem i kto następny", z wyraźną nadzieją w głosie. Ja mu powiedziałem szczerze, zresztą zgodnie z prawdą, że mamy do czynienia z paradoksalnym efektem brexitu, to znaczy, że Unia w reakcji na brexit jest bardziej zjednoczona - powiedział Tusk.

Polityk użył także słów o "idiotyzmie" brexitu. Jego zdaniem Wielka Brytania na własne życzenie traci wpływ na wydarzenia w Europie i osłabia swoje więzi gospodarcze.

Zobacz też: Donald Tusk skrytykował 500 plus. Ani polityk PiS, ani Lewicy się z nim nie zgodził

bCHLoTJF

Tusk celuje w plecy Trumpa. "To żart"

W ostatnim czasie internet obiegło nietypowe zdjęcie. Widać na nim, jak Tusk celuje palcami w plecy prezydenta USA Donalda Trumpa. Zdaniem części komentatorów, zachowanie Polaka odbiegało od zasad protokołu dyplomatycznego i nie było na miejscu.

- Jeżeli ktoś chce się przyczepiać do pewnego skrótu myślowego i żartu na zdjęciu, to znaczy, że ma złą wolę - ocenił w Polsat News Tusk. - To zdjęcie jest ilustracją do ważnego komunikatu jaki tam się pojawił. Że niezależnie od tego, jakie dzisiaj między nami są problemy, więzi euro-atlantyckie muszą przetrwać, bo nie ma dziś nic ważniejszego politycznie - stwierdził.

Źródło: Polsat News

bCHLoTJG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCHLoTKa
KOMENTARZE
(30)
realista
7 miesięcy temu
oj tam, jak założyciel sie z uni wypisuje to chyba warto .. spier'niczać
real
7 miesięcy temu
No cóż. Zamiast walczyć z realnymi kłamstwami na temat Unii propagowanymi w mediach UK walczono z urojonym zagrożeniem demokracji w Polsce co to nie chciała imigrantów przyjmować (bo i tak by uciekli i nie byłoby komu ich pilnować) to taki efekt. I ówczesne władze mogą wpisać sobie tą porażkę w swoje CV (choć sądzę że pominą ten chlubny wątek).
Ehhh
7 miesięcy temu
Mysle, ze wiekszym powodem do smutku jestes tu sam Tusku. Po wtore ncieszymy sie ze UK bedzie teraz bardziej wspolpracowalo z panstwami commonweatlh. Witamy na pokladzie GB :)
bCHLoTKb
dziacho-1963
7 miesięcy temu
Donald Tusk ze wiekszym powodem do smutku jestes tu sam Tusku.
Olo
7 miesięcy temu
Ryży niech glupka nie struga. Przecież był jednym z tych którzy do tego doprowadzili.
Najnowsze komentarze (30)
Nie lubię osz...
7 miesięcy temu
Powodem do smutku jest to że takiego typa jak Tusk Polska ziemia nosi !!!!!
eh
7 miesięcy temu
brexeit to zbawienie dla Anglików , głupku
Chztoba
7 miesięcy temu
Zamiast zajmowac sie brexsitem, szkalowales Polske.... niemiecki jajniku
freedom
7 miesięcy temu
Dla Eurokołchozu owszem- ogromny. Mniej ludzi do wysysania.
lolek
7 miesięcy temu
Blazna z siebie robisz blizej dla ciebie jest do Angeli za Brexit wy jestescie odpowiedzialni slepcy niewiecie dlaczego, tak jak wybory przegraliscie dalej niewiecie dlaczego hahahah
txt
7 miesięcy temu
Tusk jak zawsze nie ma racji. Brytyjczycy wyzwolą się od okupanta UE i pozostaną suwerennym mocarstwem. Sukces Brytyjczyków zagwarantują USA. Porażka UE na tym się nie skończy, gdyż bezmyślni politycy robią wszystko by kolejny exit się powtórzył. Mam nadzieję, że Polska nie będzie ostatnia w kolejnych exit'ach.
Jukon M
7 miesięcy temu
Donald "Cesarz" Europy .... i zbawiciel ...
powód do smut...
7 miesięcy temu
Czytanie wypowiedzi zdrajcy
bCHLoTJT
kos
7 miesięcy temu
największym smutkiem jest sam tusk
dsdss
7 miesięcy temu
Tusk i szczerze
Tomek
7 miesięcy temu
Smutek, bo skończy się kasa, ogromna kasa... A UK wyjdą na swoje, a nawet lepiej tylko czekać aż się umocni funt ponownie. Malo tego dzięki temu Angole będą wiedzieli ile i kogo maja u siebie.
axel
7 miesięcy temu
Donaldiniowi, który wydał książkę "Szczerze..." nie można ufać NIGDY. Bo to oznacza, że jego dotychczasowe życie było nieszczere. ale to było wiadomo już od momentu "panowie, policzmy głosy". On kłamie nawet wtedy gdy nic nie mówi. Sam jest jednym wielkim łgarstwem jak i cała ta jego Patologia Oszustów.
ooo
7 miesięcy temu
to twoja porażka !
Okradziony
7 miesięcy temu
Tusk ,gdzie jest złoto z AmberGoldu ??
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić