Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Dopadli porywacza dzieci. Planował kolejne ataki

12
Podziel się

Policja z Krakowa zatrzymała mężczyznę, który porwał w styczniu 10-latka dla okupu, a niemal cztery lata temu przedsiębiorcę. Śledczy mówią, że mężczyzna robił wszystko, żeby uniknąć zatrzymania. W tym czasie Bogusława K. miał planować kolejne porwania.

Mężczyzna podkładał fałszywe ślady DNA osób, które nie miały żadnego związku z porwaniem.
Mężczyzna podkładał fałszywe ślady DNA osób, które nie miały żadnego związku z porwaniem. (Agencja Gazeta, Agnieszka Sadowska)
bEIPrXdx

O zatrzymaniu 50-latka poinformowała stacja RMF FM, zaznaczając, że śledczy mówią o "spektakularnym sukcesie" i "przełomie w sprawie porwań dla okupu w naszym kraju".

Policjanci tropili porywacza od ponad 10 miesięcy. Pracę rozpoczęli po tym, jak mężczyzna porwał 10-letniego Kubę, który szedł ulicą w centrum Krakowa do szkoły. 18 stycznia wciągnął dziecko do auta i uwięził, a od rodziców zażądał okupu. Kiedy otrzymał pieniądze (kilkaset tysięcy euro), po kilku dniach wypuścił chłopca.

Zobacz także: Zobacz też: Seksting - jak chronić przed nim dziecko?
bEIPrXdz

Mężczyzna wiedział, że poszukują go nie tylko policjanci z Małopolski. Bardzo skutecznie zacierał ślady, wprowadzał w błąd ścigających go policjantów - podaje stacja.

Chodzi m.in. o podkładanie fałszywych śladów DNA i tropów zapachowych osób, które nie miały żadnego związku z porwaniem.

Mimo to przez wiele miesięcy był nieuchwytny dla kryminalnych. - Zachowywał się jakby pracował w specsłużbach. Cały czas wyprzedzał nas o krok - mówią śledczy w rozmowie z RMF FM.

bEIPrXdF

Więcej porwań?

Policjanci odnaleźli także samochody, którymi poruszał się podejrzany. W jednym z nich, część transportowa była wygłuszona i przygotowana do przetrzymywania uprowadzonych osób. W innym aucie ukryty był ładunek wybuchowy, który miał zatrzeć ślady popełnionego przestępstwa.

Śledczy uważają, że zatrzymany ma związek także z uprowadzeniem w 2013 roku 76-letniego krakowskiego biznesmena. Pomimo prowadzonych przez rodzinę negocjacji z porywaczami w sprawie przekazania okupu, schorowany ojciec nigdy nie powrócił do domu. Przestępcy w pewnym momencie zerwali z nimi kontakt. To przestępstwo pozostawało niewykryte.

bEIPrXdG

Miał wspólniczkę

Policja zatrzymała również podejrzaną o współudział Dorotę B.

Oboje usłyszeli zarzut pozbawienia wolności małoletniego pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem w celu wymuszenia okupu. Mężczyźnie dodatkowo przedstawiono zarzut porwania dla okupu 76-letniego krakowskiego przedsiębiorcy.

Zatrzymanym grozi kara nawet 25 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

bEIPrXea
KOMENTARZE
(12)
Jan
4 lata temu
Zabrać bandytę do ZK pod zaostrzonym rygorem. Ma zarobić na utrzymanie swoje, służby więziennej. A nie obciążać za utrzymanie bandyty w Zakładzie Karnym uczciwych obyteli RP.
taka prawda
4 lata temu
Bogusława K. to ona ,a nie on.Nauczcie się pisać po Polsku ,proniemieckie śmiecie.
Maciek
4 lata temu
Nawet 25 lat??????? Taka padlina powinna isc do utylizacji
bEIPrXeb
robert
4 lata temu
Jakie 25 lat? nogi w beton i na żywca do jeziora
Luk
4 lata temu
Jeszcze oddycha, za porwanie dziecka dla okupu lub w celu sprzedaży szubienica.
Nuśka
4 lata temu
"mężczyzna robił wszystko, żeby uniknąć zatrzymania" "Mimo to przez wiele miesięcy był nieuchwytny dla kryminalnych." Jakie to odkrywcze!
Emeryt
4 lata temu
Obydwoje powinni dostać czapę.
Jan
4 lata temu
Panowie w celi już czekają. Rozciągaj się rozciągaj.
Antydebil
4 lata temu
Wyrwać chwasta
Adrian XXL(S)
4 lata temu
ile razy napiszę, że w PRL dzieci się nie bały i byly bezpieczne, mogłem dziecku postawić loda, to sadzą, że teraz tak jest. Wtórny analfabetyzm. Natomiast napiszę, że ani trochę nie podoba mi się nie odpowiadanie na pytanie, uciekanie, czy nie informowanie. Jeżeli dziecko nie potrafi ocenić sytuacji i człowieka, to trudno(bezpieczeństwo). Ale to lekceważenie i aspołeczne zachowania.
Tu i teraz
4 lata temu
...wolno tropił ten tropiciel...10 miesięcy...
Otaku
4 lata temu
Szkoda że rodzice zapłacili. Teraz więcej złych będzie próbowało się dorobić :\
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić