Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Magdalena Raducha
|
aktualizacja

Dramat 9-latki w Gorzowie. Jest areszt dla 24-letniego Mateusza K.

0
Podziel się

Sąd przychylił się w środę do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt wobec Mateusza K. - dowiedziała się Wirtualna Polska. 24-latek jest podejrzany o zgwałcenie i przetrzymywanie 9-letniej dziewczynki w mieszkaniu w Gorzowie Wielkopolskim.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. (Policja)
bEIUfLYR

W środę Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim rozpoznał wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie 24-latka podejrzanego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem i przetrzymywanie 9-letniej dziewczynki. Dziecko znaleziono w niedzielę w jego mieszkaniu w Gorzowie Wielkopolskim skrępowane, zakneblowane i włożone do wersalki.

- Wniosek został rozpoznany pozytywnie. Sąd postanowił zastosować wobec Mateusza K. trzymiesięczny areszt. Będzie w nim przebywał do 18 sierpnia - powiedziała Wirtualnej Polsce Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

bEIUfLYT

Podejrzany już we wtorek przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.

Zobacz także: Zobacz także: Ziobro obejrzał film braci Sekielskich: jest we mnie smutek pomieszany ze złością

Przekazana pod opiekę

Przypomnijmy: 34-letnia matka oddała swoją 9-letnią córkę pod opiekę 24-letniemu koledze. Dziewczynka przebywała tam od soboty. W niedzielę, około południa, mężczyzna zadzwonił do matki i powiadomił ją, że dziewczynka uciekła w trakcie spaceru.

bEIUfLYZ

O siostrę zatroszczył się jej 14-letni brat, który wraz z kolegą zaczął jej szukać. Pojechał do mieszkania mężczyzny, w którym miała przebywać 9-latka. Gdy nie mógł się do niego dostać, powiadomił służby.

Przebywał w ośrodku psychiatrycznym

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim przekazała we wtorek nowe informacje na temat podejrzanego. Okazuje się, że 24-latek już w 2013 roku miał postępowanie za przestępstwo seksualne wobec małoletnich. Mężczyzna usłyszał zarzuty, ale nie został skazany. Sąd Rejonowy w Gliwicach postępowanie umorzył ze względu na niepoczytalność sprawcy. Od 2013 do 2018 roku 24-latek przebywał w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym.

Niecały rok po opuszczeniu ośrodka doszło do dramatu z udziałem 9-latki.

bEIUfLZa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIUfLZu
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić