Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Molga
Tomasz Molga
|
aktualizacja

Dramat realizatorów w TVP. Politycy zaproszeni do "Woronicza 17" wystąpili oklejeni serduszkami

293
Podziel się:

Elżbieta Zielińska z Kukiz 15, Andrzej Halicki z PO, Krzysztof Łapiński, minister kancelarii prezydenta, Paweł Rabiej z Nowoczesnej przyszli do studia TVP z naklejonymi na piersiach serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizator programu nie miał wyjścia i musiał to pokazać.

Program na żywo, goście oklejeni sercami WOŚP, TVP musiała to pokazać.
Program na żywo, goście oklejeni sercami WOŚP, TVP musiała to pokazać. (WP.PL, WP.PL)

Oczywiście, zrobiono wszystko, aby znaczki WOŚP były eksponowane w jak najmniejszym stopniu. Mówiących pokazywano w kadrze ogólnym (wówczas serduszka były nieczytelne) albo w tak bliskim planie, że szeroki pasek newsowy zasłaniał logotyp orkiestry.

Serduszka nie miał jedynie Jacek Sasin z PiS. Największy problem sprawiał jednak niesforny Rabiej. Ten przykleił sobie serduszko na klapę marynarki tuż obok szyi. Kilkakrotnie poprawiano jego kadr. Ostatecznie podczas wypowiedzi Rabieja realizator maksymalnie przybliżał jego twarz, do tego stopnia, że ukazywał kurze łapki wokół oczu i puder na czubku nosa. Uważny widz mógł dostrzec poprawianie ujęcia. Co się musiało wtedy dziać w reżyserce - tego możemy się tylko domyślać.

Przypomnijmy, że wokół programu Woronicza 17 rozpętała się burza, kiedy autorzy zdecydowali o wcześniejszym nagraniu emitowanego zazwyczaj na żywo programu. Powodem miał być wyjazd głównego prowadzącego program Michała Rachonia na ferie. Według polityków opozycji, nagranie miało być sprytnym fortelem, aby w TVP nie pojawiła się wzmianka o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Telewizja, która nie współpracuje już z Jerzym Owsiakiem, chciała tym sposobem uniknąć pokazywania serduszek WOŚP. Tak było w 2017 roku, poseł Arkadiusz Myrcha informował, że przy montażu usunięto serduszko z jego kurtki.

Ostatecznie jednak program został wyemitowany na żywo. - Tyle się wydarzyło, że jednak jesteśmy na żywo - tłumaczył na początku prowadzący program Adrian Klarenbach. TVP Info nie zdecydowało się wyemitować nagranego już odcinka.

Jerzy Owsiak poinformował, że dziennikarze TVP akredytowali się na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o tyle ciekawe, że rok temu nie informowano o tym wydarzeniu. Czyżby zmiana? Pozostaje czekać na relacje w publicznej TVP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(293)
Edxia
5 lata temu
I bardzo dobrze tak trzymać TVP
śmiećpiswon
5 lata temu
to debilstwo zniknie po wyborach
zdegustowana
5 lata temu
Jak PISowcy tacy mądrzy, to niech dadzą tyle kasy na sprzęt dla służby zdrowia, ile Owsiak uzbierał z 1 dzień!
Antykomer
5 lata temu
TVP-TeleVisia propagandowa. Już się czasami nie da oglądać. Wiecznie ile PiS ma poparcia i jakie seriale emitują - temat roku w wiadomościach jakby innych ważniejszych wydarzeń nie było na świecie. Nie dość że reklamują te swoje "nowości" serialowe podczas reklam to muszą również w wiadomościach jakby to miało pomóc w opiniowaniu wydarzeń politycznych
ak001
5 lata temu
Komuna wróciła. Brawo Jarek - niebawem reaktywujesz uczelnie którą ukończyłeś: Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu. Tak w ogóle to coś dziwnego się stało. PiS - niby skrajna prawica, a komuną od nich wali na kilometr.
ee
5 lata temu
Propaganda TV p1 przebija Rosyjska ........ Owsiak Górą ....... Cały swiat jest za a Pisiorki przeciw .. Żenua
VASCO
5 lata temu
"naród piękny tylko ludzie..."
007
5 lata temu
I co tych serduszek widać nie było ? Ale dramat !!!!! Tragedia jak armagedon !!!! Portal godzien pożałowania, szczujnia Springera i tyle.
kat
5 lata temu
znowu o2 fałszuje łapki pod artykułami traficie za to w końcu do sadu kłamcy
kat
5 lata temu
jaki dramat co cieli ich tymi serduszkami?
Jarek
5 lata temu
płacę abonament i chcę mieć rzetelne relacje z tego co dzieje się w kraju. RZETELNE i prawdziwe, bez komentarzy i innych zafałszowań.
Artur
5 lata temu
Ale wy jątrzycie! Dla kogo dramat - chyba tylko dla was! Obłudni propagandziści!
jeszcze raz t...
5 lata temu
ogromne pieniądze są trfonione były i będą przez wszystkie opcje polityczne
ty
5 lata temu
ZUS dzieli ludzi podatki dziela ludzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić