Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski07.12.17 (19:16)

Dramat w Kalifornii. 200 tysięcy ludzi ucieka przed pożarami

Ogień niszczy domy i wypędza ludzi. Strażacy spodziewają się pogorszenia sytuacji. Z powodu pogody.
DAVID MCNEW / Getty Images

Mieszkańcy całego hrabstwa Los Angeles dostali powiadomienie o zagrożeniu. Pożary objęły już obszar około 44,5 tysiąca hektarów. Strażacy mówią wprost, że z takimi płomieniami jeszcze nie przyszło im walczyć w całej swojej karierze. Z niektórych miejsc stanu widać na niebie czarne kłęby dymu, a ogień podszedł do słynnej dzielnicy Bel Air - podaje "The New York Times".

Na mapach zagrożenia pożarowego używamy fioletowego koloru, a to bez precedensu. Wszystko po to, żeby podkreślić, jak wielkie jest niebezpieczeństwo, - powiedział szef kalifornijskich strażaków Ken Pimlott.

REKLAMA

Do tej pory przed płomieniami musiało uciekać 200 tysięcy osób. Dotyczy to hrabstw Ventura i Los Angeles. Żywioł strawił ponad 300 domów i zabudowań gospodarczych. Niestety, wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. Według meteorologów pożary będą podsycane przez silne wiatry. Prognozy mówią o wichurach, które mogą osiągać prędkość nawet 130 kilometrów na godzinę.

To będą wiatry, przy których walka z pożarem będzie niemożliwa - martwi się Ken Pimlott.

Zobacz także: Widowiskowy wybuch gazu w Michigan

Okolice "miasta aniołów" wyglądają jak opustoszałe. Nieczynne są szkoły, co najmniej 322 placówki. Zamkniętych jest wiele dróg, w tym autostrada 101 - główna trasa nadbrzeżna na północ od Los Angeles. W następnych dniach wiatry mają osłabnąć, jednak strażacy mają też inne zmartwienie. W tym roku roślinność jest wyjątkowo sucha, co sprawia, że ogień błyskawicznie się rozprzestrzenia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij