o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Droższe wakacje w Grecji. Rząd wprowadził podatek, który uderzy po kieszeni

2
Podziel się

Grecki rząd sięgnie do kieszeni turystów. Wprowadził właśnie nowy podatek, który wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku, ale obejmie także tych, który rezerwowali wakacje wcześniej. Najwięksi pechowcy dopłacą nawet 120 zł.

Nowy podatek obowiązywać będzie w całej Grecji
Nowy podatek obowiązywać będzie w całej Grecji (Shutterstock.com)
bEiWlnCJ

Nie ma wątpliwości, że Grecja to od lat najpopularniejszy kierunek wśród Polaków. Piekne krajobrazy, malownicze wyspy, boskie plaże i ciekawe zabytki. Grecki rząd postanowił wykorzystać tę popularność i zatwierdził właśnie wprowadzenie nowego podatku turystycznego.

Wysokość opłat zależy od standardu obiektu noclegowego - najwięcej zapłacą ci, którzy wybierają 5-gwiazdkowe hotele. Stawki liczone będą za każdą noc, za pokój.

bEiWlnCL

Podatek w hotelach wyniesie:
- 4 euro w 5-gwiazdkowym
- 3 euro w 4-gwiazdkowym
- 1,5 euro w 3-gwiazdkowym
- 0,5 euro w 2 lub 1 gwiazdkowym

Podatek w apartamentach i kwaterach prywatnych wyniesie od 0,25 do 1 euro, w zależności od standardu. Najmniej, czyli o 7 zł, wzrośnie cena tygodniowego pobytu właśnie w kwaterach lub apartamentach. Najbardziej ucierpią miłośnicy wysokiego standardu. W przypadku 5-gwiazdkowego hotelu podatek podniesie cenę o 120 zł.

Zobacz także: Grecja to wakacyjny raj:

Co ważne, kwoty te nie będą wliczane w ceny zorganizowanych wycieczek. Turyści sami będą uiszczać opłaty, podczas zameldowania. Dlatego warto przygotować się przed wyjazdem na te dodatkowe wydatki. - Wpływy z podatków trafią do rządu greckiego, dlatego ani biura podróży, ani agenci turystyczny nie doliczają tej kwoty do ceny wycieczki. Opłatę klimatyczną turyści będą więc regulować w recepcji hotelu przy zakwaterowaniu, w rozliczeniu za cały pokój, nie za każdą osobę oddzielnie - podsumowuje Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

bEiWlnDm
KOMENTARZE
(2)
Ania
4 lata temu
Nie ma to jak Nasze ukochane Morze.. Czekam już na lato.
mirek
4 lata temu
a ile masz w swoim własnym domu podatków polaku...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić