Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Drzewo runęło na autobus. Silne wiatry w całej Polsce

12
Podziel się

Na obszarze całego kraju panuje porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia na terenie większości województw.

Drzewo runęło na autobus. Silne wiatry w całej Polsce
(PAP, Marcin Bielecki)
bETYWRmJ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje. Przez najbliższych kilka dni Polska zmagać będzie się z gwałtownymi podmuchami wiatru. Alarmy pierwszego i drugiego stopnia ogłoszone zostały w wielu województwach m. in. w mazowieckim.

Siłę wiatru odczuli mieszkańcy Warszawy. W stolicyna na autobus jednej z bielańskich linii komunikacji przewróciło się drzewo. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 11 PSP w Warszawie podała, że nikt nie ucierpiał.

bETYWRmL

Wiatr może osiągać prędkość nawet 90 km/h. Jak mnówią eksperci, wichury mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca aby ograniczyć wychodzenie z domu i przeczekać, aż porywy wiatru ustaną.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Niż Bennet sieje spustoszenie. Będzie wiać nawet 90 km/h
bETYWRnm
KOMENTARZE
(12)
ad34
3 lata temu
Drzewo widoczne w tym stanie , rozleciane na drobne kawałki to próchno od lat. Odpowiedzialny finansowo za zniszczenia powinien być Wydział Środowiska danego miasta bo to oni powinni ocenić wszystkie drzewa rosnące w przestrzeni publicznej, czyli przy drogach, chodnikach , palcach. Niestety aby to zrobić trzeba wyjść z biura na miasto nie tylko po zakończeniu pracy o 17.00 i zainteresować się tematem.
Pola
3 lata temu
Wiatry to można też puszczać
szarlot
3 lata temu
Gdzie są zieloni
bETYWRnn
wawa
3 lata temu
dzis juz nie wieje ale drzewa słabe sa na BIELANACH pokazywałem i policjantom i strazy miejskiej drzewo przy chodniku moze sie złamac w kazdej chwili powiedzieli ze to nie ich sprawa --dopiero jak cos sie stanie będą szukac winnego
słoik
3 lata temu
Cza wzmocnić drzewa taśmą i będzie git. Wszystko się wali w tej Warszawie.
bo_tanik
3 lata temu
Drzewa będą się wywracać, bo jakiś idiota wymyślił podcinanie drzew i pozwalanie rosnąć wzwyż w nieskończoność, a wiadomo że im dalej od podparcia tym trzeba mniejszej siły by coś złamać czy przewrócić. W naszym klimacie rosną drzewa gęste, a korona wtedy staje się jak duży żagiel, wystarczy mocniejszy podmuch wiatru i fik, drzewo leży. Mało tego jeśli korona drzewa jest wysoko to kto z takiego drzewa korzysta prócz srok, nikt, bo ani to cienia nie daje ani małym ptaszkom schronienia przed wszędobylskimi srokami. Należało by wrócić do tego by drzewa mogły rosnąć do wysokości około 6 metrów a korony tak profilować żeby dawały najwięcej cienia i chłodu tym bardziej że mamy coraz gorętsze wiosny i lata no i nie będą się tak często wywracać.
Bolo
3 lata temu
"na autobus jednej z bielańskich linii komunikacji..." :D A cóż to za słoikowa nowomowa, panie Radosławie Opasie???? :D
obser.
3 lata temu
Ekologom podziękować,że stare zpróchniałe drzewa trzeba trzymać. Odszkodowanie o tych ludzi i organizacji ściągnąć.
abo
3 lata temu
"W stolicyna na autobus " ciekawe, ciekawe , że pan Opas nie miał czasu i ochoty na korektę teksu. Po co i tak zapłacą
mirek
3 lata temu
komuna sadziła topole a nowa komuna nie pozwala ich ścinać tak dalej.
żbik
3 lata temu
A w Polsce jak zawsze sadzą drzewa przy drogach,w miastach stare drzewa nie wolno wycinać w odpowiednim czasie bo po co ,niech kogoś zabiją łamiąc się niech niszczą wszystko w koło,jest OK
lol
3 lata temu
tylko tutaj jest zdjęcie ze Szczecina, daleko do warszawy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić