o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Duda odrzucił propozycję spotkania z Tuskiem

50
Podziel się

Donald Tusk złożył prezydentowi Andrzejowi Dudzie propozycję spotkania. Portal 300polityka poinformował, że administracja prezydenta odrzuciła propozycję i odmówiła spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej. Propozycję Tuska skomentował w rozmowie z portalem Krzysztof Szczerski.

Duda odrzucił propozycję spotkania z Tuskiem
(PAP, OLIVIER HOSLET)
bDYmOIEl

Donald Tusk, zaniepokojony przebiegiem dyskusji w organach UE i kluczowych stolicach europejskich na temat sytuacji w Polsce złożył prezydentowi Andrzejowi Dudzie propozycję spotkania. Tusk wyraził gotowość przyjazdu do Polski na spotkanie z PAD. Administracja Andrzeja Dudy miałą odrzucic propozycję przewodniczącego RE.

Sprawę skomentował Krzysztof Szczerski. - Wpłynęła prośba o spotkanie. Prezydent polecił przekazać przewodniczącemu Tuskowi, że jego zdaniem nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej, niezależnie zresztą od tego, kto sprawuje tę funkcję. Tym bardziej, że sprawa reformy sądownictwa nie jest przedmiotem prac Rady Europejskiej - powiedział.

Szef gabinetu prezydenta stwierdził też, iż "prezydent uważa, że przewodniczący Rady Europejskiej powinien raczej podjąć inicjatywę w Brukseli, żeby obiektywnie wyjaśnić naturę tych zmian i powody sporu politycznego, używając swojego autorytetu, jaki ma w kręgu instytucji unijnych, a nie w Warszawie".

bDYmOIEn

Sprawa dyskusji na temat rozwiązań przyjętych w ustawach reformujących wymiar sprawiedliwości była przedmiotem listu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz kolejnej interwencji wiceszefa Komisji Europejskiej. Ma zostać w kolejnym tygodniu omawiana na kolegium KE.

bDYmOIEO
KOMENTARZE
(50)
nieznany
7 miesięcy temu
czyzby administracja decydowala co ma robic prezydent a gdzie wypowiedz prezydenta [strach ma wielkie oczy]
Duda Pomoc
rok temu
... jak duda mogl nie podpisac tych 2 mld zlotych, skoro pieniadze te BEDA PRZEZNACZONE NA JEGO KAMPANIE WYBORCZA !! Trzeba byc tarczynskim, terleckim czy morawieckim, zeby mowic co innego … Mysle, ze wszyscy chorzy w Polsce powinni zaplacic mu za to ...
stefan
4 lata temu
co? tusek ? szkodzi narodowi w brukseli ale tego mu mało i chce jeszcze bardziej mącić ?
bDYmOIEP
edrich
4 lata temu
brafo polski nalud ,my w nemczech katastroff ,uchodzcy zadzic krajem, malo wszystkiego,merkel angela zla ,unia tesz zla ! koffam polski ludzia !
kloc
4 lata temu
Kumpla nie chce przyjąć? Może załatwi jakąś posadke w Unii!
KOK
4 lata temu
..............Przyjacół trzyma się blisko ....ale Wrogów ...jeszcze bliżej !!!!!! ....stare powiedzenie mówi ............jak dzieci
date
4 lata temu
Panie to błąd tu chodzi o urząd a nie człowieka, nie słuchaj Pan podpowiadaczy.
Fatalista, Ku...
4 lata temu
DT rezygnujàc ze stanowiska premiera Polski pokazał na czym mu zależy : kasa i fotel pod drogim żyrandolem . Dzięki swojej cwaniackiej postawie i układom z AM osiàgnàł co chciał. Nie ma żadnego prawa , aby wkraczać w politykę wewnętrznà naszej ojczyzny , jest urzędasem unijnym i tego typu działanie nie leży w jego kompetencjach .
UFFF
4 lata temu
wermacht jest zalosny w swoich zagrywkach-podjecie jakichkolwiek spotkan byloby przyznaniem sie ,ze istnieje jakis problem a to ryzy jest jednym z tych problemow Brawo P Duda,brawo PIS!
:b
4 lata temu
A co ON samodzielnie może powiedzieć BIEDNY BEZWOLNY DŁUGOPIS
Andrzej
4 lata temu
A czego w ogóle on tutaj szuka? Nabruździł za granicą i teraz co niby...? Czego on chce? To jawna paranoja! Jedyne co może go czekać w Polsce to ciupa!
Aldi
4 lata temu
Ma taką pozycję w Europie ze mógłby cuda dla Polski zrobić a nie zrobił nic wręcz przeciwnie jest przeciwko Polsce wiec wara od Polski
B52
4 lata temu
prokurator cie wysłucha
bDYmOIEH
Ggg
4 lata temu
I prawidłowo że szkodnikami żadnych układów
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić