Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki09.11.18 (11:27)

"Duda spieprzył 100-lecie". Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o słowach Czarzastego

To był jeden z najmocniejszych punchline'ów ostatnich dni w polskiej polityce. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty zarzucił prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie, że ten swoimi działaniami "spieprzył 100-lecie niepodległości Polski". Czy lewicowy polityk dobrze wyczuł społeczne nastroje?
Krzysztof Kaniewski/REPORTER / East News

- Spieprzyć 100-lecie Polski, to potrafi tylko pan prezydent Andrzej Duda. To jest tak dziwne i tak śmieszne - oceniał na antenie TOK FM Włodzimierz Czarzasty.

Wyczucie nastrojów tłumów - to jedna z podstawowych rzeczy w polityce, dlatego o2.pl postanowiło zapytać Polaków o to, co myślą o tezie szefa SLD.

REKLAMA
Ariadna / Ariadna

Jak widać z powyższego badania na panelu Ariadna - Polacy nie dają się tak łatwo porywać zdecydowanym osądom, bo aż 47 proc. z nich nie jest w stanie stwierdzić czy zgadza się, czy też nie z opinią Czarzastego.

Najwidoczniej czas na oceny obchodów 100-lecia niepodległości przyjdzie dopiero po fakcie, a więc wtedy gdy będzie można odnieść się do rzeczywistości, a nie tylko zamanifestować polityczne sympatie i antypatie.

Z Czarzastym zgadza się zaś 29 proc. badanych (przy 64 proc. udziale wyborców Platformy Obywatelskiej), przeciwnego zdania jest zaś 24 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 2-5 listopada 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1049). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij