Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Duże manewry Rosji na Bałtyku. W akcji także lotnictwo morskie

26
Podziel się

Flota Bałtycka Federacji Rosyjskiej rozpoczęła ćwiczenia u wybrzeży obwodu kaliningradzkiego oraz w Zatoce Fińskiej. W manewrach bierze udział ponad 20 okrętów i jednostek pomocniczych.

Rosjanie twierdzą, że działania na Morzu Bałtyckim mają charakter wyłącznie obronny
Rosjanie twierdzą, że działania na Morzu Bałtyckim mają charakter wyłącznie obronny (mil.ru/CC BY)
bEDCtoEl

Jak podaje rosyjski resort obrony, w morze wyszły m.in. kutry rakietowe i trałowce. Marynarze będą ćwiczyć m.in. niszczenie celów nawodnych i powietrznych oraz stawianie i unieszkodliwianie min.

W manewrach bierze udział także artyleria przybrzeżna, która sprawdzać będzie umiejętność ostrzeliwania celów poza linią horyzontu. "W ćwiczeniach wykorzystywane będą też myśliwce i śmigłowce lotnictwa morskiego" - głosi komunikat dowództwa Floty Bałtyckiej.

Jak zauważa polskieradio.pl, podczas każdych manewrów Kreml podkreśla, że działania mają charakter obronny. Jednak w Rosji nie brakuje opinii, że potrzeba bardziej zdecydowanych odpowiedzi na "agresywną politykę NATO".

bEDCtoEn
Zobacz także: Zobacz także: Jacek Żakowski: „Pierwszy raz mamy doniesienie ze środka rosyjskiego układu wokół Macierewicza"

"Prowokowanie NATO"

- Biorąc pod uwagę, że NATO nie jest przyjazną nam strukturą powinniśmy dawać adekwatne odpowiedzi. Stany Zjednoczone próbują sprowokować wyścig zbrojeń, a my reagujemy podejmując działania, które nie są środkami bezpośrednimi - uważa Walerij Jewsiejew, rosyjski analityk wojskowy.

bEDCtoEt

Z kolei z kręgów antyputinowskiej opozycji słychać oskarżenia, że manewry wojskowe w pobliżu granic NATO to prowokowanie napięcia. Władzom w Moskwie krytycy zarzucają też niepotrzebne wydawanie funduszy na zbrojenia i prowadzenie agresywnej polityki, która nastawiona jest na konfrontację z Zachodem.

Źródła: mil.ru, polskieradio.pl

bEDCtoEO
KOMENTARZE
(26)
G
4 lata temu
Putin jest cięki jak duża węża mstary sprzęt może jedynie Ukrainę napazac bo Unicode też słabo z wyposażeniem
osa
4 lata temu
Szkoda, że nam Antka smoleńskiego zdymisjonowali, już by on ich pogonił.
wania
4 lata temu
A kiedy Tramp bedzie ćwiczył w Korei Pólnocnej.
bEDCtoEP
Dziadzio
4 lata temu
I został zatopiony przez jeden z dwóch prowokujących go stale amerykańskich okrętów podwodnych, z których jeden Kursk wcześniej staranował tak, że został zholowany i zezłomowany a drugi był długo remontowany w stoczni w USA. Po zatopieniu Kurska przez okręt USA prezydent ówczesny dostał od Putina telefon z zapytaniem, czy USA i Świat chce bardzo szybkiej III Wojny Światowej, po której nastanie tysiąc parę lat zimy nuklearnej bo właśnie Rosja postawiła w reżim bojowy wszystkie swoje rakiety z głowicami atomowymi, te lądowe i te na okrętach podwodnych i nawodnych i obsługi czekają na komendę "start". Busch przestraszył się, zdławionym z paniki głosem odpowiedział "No" i zaraz potem Rosji anulowano dług zagraniczny i udzielono szerokiej pomocy w zamian za to, że Kursk nie zostanie uratowany zanim jego załoga nie wymrze w nim do ostatniego marynarza, by nie było potem świadków napaści zbrojnej USA na rosyjski okręt podwodny na wodach międzynarodowych.
Bankier
4 lata temu
W skrócie dot.wydatków.Połowa na zbrojenia , a połowa dla ...........Władymira ot i cała filozofia wschodu
rety
4 lata temu
O! Kurcze,ale sensacja?.
spasiba
4 lata temu
Liczę na to że Ruskie raz dwa rozprawią się z jewriejami!.
ale afera
4 lata temu
Mów mi Co w tym takiego dziwnego nienormalnego Ruskie mają okrety to i pływają !.
Sssss
4 lata temu
Wreszcie opada zasłona kłamstw i matactw Żydów z USA i Izraela. W Polsce także jest potężna liczba Semitów, którzy dążą do zlikwidowania polskiego Narodu. Wypędzenia Polaków z Polski poprzez sztuczne kreowanie ubóstwa, zabijanie Polaków poprzez upośledzanie Służby Zdrowia, wpędzanie Polaków w najniższą kastę społeczną poprzez permanentne gmeranie w Edukacji. Lata rządów postsowieckich były latami władzy żydowskiej, antypolskiej, władzy skierowanej przeciw polskości. Rządy Unii Wolności, SDRP, SLD, PO były wspierane przez Sorosa. Balcerowicz realizował plan Sorosa pisany przez tegoż na kolanie. Likwidacja Polski stała się faktem. Jest bardzo późno, żeby ratować ojczyznę przed Żydami.
Taaak pytam
4 lata temu
a nie lata tam przypadkiem jakiś amerykański samolot szpiegowski??
no jacha
4 lata temu
No i bardzo dobrze niech ćwiczą Mam nadzieję że Pogonią Żydów!
manewry
4 lata temu
Duża małpa jak chce odstraszyć to hałasuje. Jak jest to nieskuteczne, to ucieka
jgfjhv
4 lata temu
mjvhj
bEDCtoEH
obserwatore
4 lata temu
Kursk po drugiej stronie Rosji tez uczestniczyl w podobnych manewrach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić