o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Dymisja szefa SOP. Tomasz Miłkowski rezygnuje

6
Podziel się

Gen. bryg. Tomasz Miłkowski złożył rezygnację ze stanowiska Komendanta Służby Ochrony Państwa. Decyzja zapadła po wcześniejszych ustaleniach z min. Joachimem Brudzińskim - podało Biuro Prasowe MSWiA.

Tomasz Miłkowski nie jest już szefem SOP
Tomasz Miłkowski nie jest już szefem SOP (PAP, Paweł Supernak)
bDYHoyyJ

O tym, że dymisja Miłkowskiego jest przesądzona, Wirtualna Polska donosiła już w połowie listopada. Według naszych nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do MSWiA oraz SOP szef Służby spotkał się wtedy z szefem resortu Joachimem Brudzińskim w jego gabinecie i rozmawiali ponad dwie godziny.

Już wtedy mogła zapaść decyzja co do jego dalszej przyszłości. Powodem zmiany na stanowisku komendanta SOP jest spadający prestiż formacji i liczne wpadki Miłkowskiego. Jego miejsce może teraz zająć dotychczasowy zastępca, Paweł Tymiński.

Kuriozalny powód dymisji

Czarę goryczy mógł jednak przelać kuriozalny incydent, o którym nieoficjalnie donosi RMF FM. Chodzi o kierowcę SOP, który w ostatnich dniach przyjechał wcześnie rano po premiera. Funkcjonariusz miał przypadkowo włączyć sygnały dźwiękowe i nie umiał ich wyłączyć.

bDYHoyyL

Hałas obudził mieszkańców, a kierowca z włączonymi syrenami wyjechał z osiedla i przejechał do mieszczącej się nieopodal siedziby jednej ze służb specjalnych. Tam prosił o pomoc. Gdy wysiadł z pojazdu, limuzyna się zatrzasnęła. Trzeba było ściągnąć specjalną ekipę. Po premiera przyjechał inny samochód.

Krytyka Miłkowskiego

Gen. Tomasz Miłkowski znalazł się w ogniu krytyki po występie w TVN w połowie listopada. Szefowi Służby Ochrony Państwa, która zastąpiła BOR, już wcześniej zarzucało się m.in. to, że rzadko pojawia się w pracy. Rzeczniczka SOP w rozmowie z Wirtualną Polską zdementowała te informacje. Na Miłkowskim skupiła się też krytyka za wypadki funkcjonariuszy SOP podczas przewożenia prezydenta czy członków rządu.

Zobacz także: Zobacz także: Politycy bezlitośni dla SOP. "Nieudacznicy"
bDYHoyyR

Na wyobraźnię może działać też wysokość nagród przyznanych w 2018 roku w SOP. To niemal 5,5 mln zł, a średnia nagroda uznaniowa wyniosła 2 860 zł - podało biuro prasowe SOP. Uzasadnieniem dla tych nagród były "wyniki w służbie, realizacje zadań o szczególnej złożoności i zagrożeniu" oraz ..."osiągnięcia bardzo dobrych wyników w zawodach sportowych".

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYHoyzm
KOMENTARZE
(6)
kakaduczek
2 lata temu
Włączyć sygnały umiał, a wyłączyć już nie. Do tego samochód mu się zatrzaskuje. Szkoda, że premiera w środku nie było. Sami geniusze tam teraz pracują. Jaki rząd, taka ochrona.
ROBERT
2 lata temu
Ta formacja jest do kitu, jedna dymisja niczego nie zmieni
Magister
2 lata temu
Kierowcy MPK są dobrzy, bo nieraz przez 10 godzin jeżdżą po zakorkowanych miastach i dają radę, nawet gdy pojazdy, które prowadzą, są zdezelowane. Znam takiego. Jeździł po Krakowie największym autobusem, jaki firma miała. Jest na emeryturze. Może warto by go zatrudnić. Ma świetną orientację w terenie. Potrafi ,, połapać" wiele spraw. Mógłby zastąpić sekretarkę czy asystentkę. Ma ukończoną zawodówkę, a inteligencję chyba 145 IQ!!!Może być partnerem w rozmowie z każdym. Chociaż szofer, to nie klnie!!!
bDYHoyzn
dużyMa
2 lata temu
to tak jak z Erwinem Roomlem (lisem pustyni). kilku generałów przyjechało do niego w gości a on zaraz popełnił samobójstwo.
Eldi
2 lata temu
Podobno mają zmienić wszystkich kierowców w SOP-ie na szoferów z MPK
adamo_1
2 lata temu
Sorry, moja nie rozumieć, to w końcu sam zrezygnował, czy go zdymisjonowali - to jednak dwa różne pojęcia. Proponuję "na redaktorów" brać ludzi z wykształceniem co najmniej podstawowym, ale obowiązkowo z języka polskiego minimum dobry!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić