o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Dyżury Stanisława Karczewskiego. Sprawę zbada prokuratura

5
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada sprawę płatnych dyżurów polityka PiS. Podejrzewa, że mogło dojść do oszustwa. Chodzi o okres, kiedy były marszałek Senatu pracował w szpitalu, będąc na bezpłatnym urlopie jako senator.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zbada dyżury Stanisława Karczewskiego w szpitalu
Prokuratura Okręgowa w Warszawie zbada dyżury Stanisława Karczewskiego w szpitalu (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bEgvwfzF

Stanisław Karczewski za płatne dyżury w szpitalu miał zarobić ponad 400 tys. zł. W tym czasie jako senator miał przebywać na bezpłatnym urlopie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie poprosiła już o dokumenty dotyczące byłego marszałka. Jak wyjaśnia, prowadzone są czynności sprawdzające w sprawie. Pismo do Kancelarii Senatu wpłynęło 22 stycznia - podaje "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura sprawdzi, czy polityk PiS złożył pisemne zawiadomienie o tym, że zamierza podjąć dodatkowe, płatne zajęcie. Ma też poprosić Karczewskiego o kopie oświadczeń o spełnieniu warunków do otrzymania uposażenia senatorskiego. Na początku lutego kontrolę w sprawie byłego marszałka Senatu zlecił główny inspektor pracy. To reakcja na wniosek posłów KO.

bEgvwfzH

Polityk PiS uważa, że sprawa jest "elementem nagonki na jego osobę i ze spokojem czeka na wyniki, bo dokumenty wskazują, że działał zgodnie z prawem". Przekonywał, że oskarżenia kierowane ze strony Michała Szczerby i Moniki Wielichowskiej to kłamstwa. Ci z kolei twierdzą, że nie ma materiałów, które potwierdzają wersję byłego marszałka Senatu. - Doszło do złamania prawa i prawdopodobnie do wyłudzenia uposażenia senatorskiego - mówił Szczerba.

Posłowie zawodowi otrzymują uposażenie i dietę. Mogą też dostawać wynagrodzenie z praw autorskich czy pobierać dochody inwestorskie lub z wynajmu czy dzierżawy nieruchomości. Istnieją też dodatki funkcyjne i ryczałt na prowadzenie biur poselskich. Dodatkowe zajęcia parlamentarzyści muszą zgłaszać właściwemu marszałkowi izby. Poseł niezawodowy może prowadzić działalność gospodarczą.

Zobacz także: Zobacz też: Koalicja PiS-PO? Tomasz Siemoniak mówi o wspólnym celu
bEgvwfzN

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgvwfAi
KOMENTARZE
(5)
myślący
7 miesięcy temu
Prokuratura swoich nie oskarża pracował dla idei
zaciekawieni
rok temu
No- prawidłowo, ale powinni zabrać obłudnikowi immunitet i do aresztu! bo ma za wiele środków i możliwości aby mataczyć w śledztwie. Zapewne sie zbytnio nie martwi mająć takich kumpli jak prezio, zero i najważniejszy Adrian. Ciekawe czy już ułaskawił? :))))))))))))))))
Szaman
rok temu
Noi co ze zbada jak niewyciagnie rzadnych konsekwencji. Tylko zmarnuj nieswoje pieniądze.
bEgvwfAj
MOHER
rok temu
PROKURATORA JUZ ZNA WYNIK BADANIA.JEST KRYSZTAŁOWY.
pis
rok temu
Swoich nie wsadzamy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić