o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dziadek i wnuk pojechali kupić samochód. Na drodze ekspresowej holowali seicento bez opony

3
Podziel się

Policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3 dostrzegli niewłaściwie holowanego fiata seicento. Samochód nie był właściwie oznakowany, brakowało w nim jednej opony, a za kierownicą siedział 23-latek bez uprawnień.

Samochód został zatrzymany przez policję
Samochód został zatrzymany przez policję (Materiały prasowe, Policja Lubuska)
bEBZeykB

Zdarzenie miało miejsce 13 marca. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli daewoo matiza, który na drodze ekspresowej ciągnął fiata seicento. Gdyby tego było mało, samochód był przymocowany za pomocą zwykłego sznurka, a w małym fiacie nie było opony. Jak się okazało, pierwszym autem jechał 73-latek, zaś drugim jego 23-letni wnuk, który ponadto nie miał uprawnień.

Mężczyźni tłumaczyli, że udało im się w Szczecinie kupić białego fiata za okazyjną cenę. Niestety samochód był uszkodzony, a oni nie chcieli wydawać pieniędzy na lawetę, więc zdecydowali się holować auto do województwa wielkopolskiego. Nie przewidzieli, że koszt mandatów może znacznie przewyższyć cenę usługi transportu auta.

bEBZeykD

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w kwocie po 1000 zł: 73-latek za udostępnienie pojazdu wnukowi, 23-latek za jazdę bez uprawnień, każdy z nich zapłaci także za niewłaściwe holowanie. To nie koniec wydatków. Będą też musieli zapłacić za postój auta na parkingu policyjnym.

bEBZeyle
KOMENTARZE
(3)
Koko
4 lata temu
Nie znam się na PITach, więc podatnik info robi to za mnie. I dobrze, inaczej bym tego za nic nie rozliczył.
pOl
4 lata temu
Lepszego sposobu na rozliczenie roczne niż podatnik info jeszcze nie znalazłem. 4 minuty i 57 sekund. W tyle czasu się rozliczyłem. Specjalnie robiłem to ze stoperem, żeby sprawdzić czy piszą prawdę.
evil
4 lata temu
Pierwszy raz korzystałam z programu tego typu, ale uważam, że jak na pierwszy raz samodzielnego rozliczania się, to podatnik info daje radę. Nie miałam większych problemów w trakcie.
bEBZeylf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić